THY Kurumsal Pazarlama ve Dağıtım Kanalları Başkanı Mert Dorman Röportajı

Türk Hava Yolları Kurumsal Pazarlama ve Dağıtım Kanalları Başkanı ve Uzakrota Danışma Kurulu Üyesi Mert Dorman ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Turkish Airlines Corporate Club hakkında bilgi alabilir miyiz?

Turkish Airlines Corporate Club’ın marka değişimini öncelikle bir vizyon yenilenmesi olarak görebiliriz. Ürünümüzdeki isim değişikliği, bundan sonraki dönemde global pazara vermek istediğimiz mesajı yansıtmaktadır. Markamızın yeni yüzüyle dünyanın en büyüğü olmaya hazırlanıyor ve bu alanda da bir numara olmak istiyoruz. Kurumsal sadakat programımız tamamen müşterilerimizin ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda yeni bir kimlik kazandı. Daha yüksek gelirli yolcu kazandırmanın yanısıra, dünyadaki diğer kurumsal şirketlere Ortaklığımızın bilinirliğini artırma anlamında büyük katkı sağlıyor. Bu vesileyle, kazandırdığımız her yeni büyük marka Ortaklığımıza değer katıyor.

Turkish Airlines Corporate Club Programı Türk Hava Yolları’nın kurumsal müşterilerine sunduğu sadakat programı ile birlikte üyelere yıllık uçuş hacmine göre değişen özel indirim, özel bagaj avantajları, Business upgrade ve dış hat uçuşlarda ücretsiz özel yolcu salonu (CIP) kullanım hakkı verilmektedir.

Taahhütte bulunmadan ücretsiz başvuru imkânı ile birlikte Turkish Airlines Corporate Club avantajlarından yararlanıp tasarruf sağlarken, iş seyahatlerinizi daha kârlı ve konforlu bir hale getirebilirsiniz.

Yapı Kredi ile yapmış olduğunuz bir işbirliği var, biraz detay alabilir miyiz?

Türkiye’de bulunan firmaların çoğunlukla seyahat yönetimi departmanları bulunmamaktadır. Global ölçekli firmalarda ise kurumsal seyahat planlamaları uzman bir ekip ile yönetilmektedir. Sadece küçük ölçekli firmalarda değil, aynı zamanda büyük organizasyonlarda bile bu eksiklik gözlemlenmektedir. Global gelişmeler takip edildiğinde artık kurumsal firmalar seyahat yönetimi konusunu bu konuda uzman kişilere bırakmaktalar. Böylece firmalar daha rekabetçi olmakla beraber, seyahat öncesi ve sonrası için eskiye oranla daha çok detaya ihtiyaç duymaktadırlar. Hava yolları da artan rekabet ortamında oluşan yeni taleplere cevap verecek farklı ürünlere yönelmektedirler. Yapı Kredi Bankası ile yapmış olduğumuz işbirliği de tam olarak Türkiye’deki firmaların ihtiyaçlarına yönelik konumlandırılmış farklı ürün paketleri içeren bir ödeme kartı projesidir. Sadece Yapı Kredi Bankası ile değil, aynı zamanda Dünya’nın ilk  ödeme sistemi olan ve Türk Hava Yolları ile beraber dünyanın önde gelen diğer hava yollarının sahip olduğu UATP ise işbirliğinin üçüncü ayağını oluşturmaktadır. Hava yolları bu ödeme şeklini, kurumsal müşterilerine daha düşük maliyet sağlamak, detaylı raporlama yelpazesi, bilet bedellerinde şeffaflık gibi amaçlar için tercih etmektedirler. Turkish Airlines Corporate Club Kredi Kartı bu faydaların yanı sıra Türkiye pazarının gereksinimleri olan ve kurumsal sadakat programımıza dâhil edilmeyen ekstra avantajlar sunmaktadır. Kurumsal sadakat programımızın temel taşlarından olan CIP lounge giriş imkânı, ekstra bagaj ve sözleşmeye bağlı ciro primi / teşvik avantajları da Turkish Airlines Corporate Club Kredi Kartı müşterilerimize sunmaya devam ettiğimiz diğer faydalar arasında yer almaktadır.

Bayrak taşıyıcı havayolu olmanın vermiş olduğu sorumluluk ve bilinçle; gelişen, değişen ve dijitalleşen dünyaya ayak uydurmanın gerekliliğine inanıyoruz. Yapı Kredi Bankası ve UATP ile olan iş birliği neticesinde, sorumluluklarımıza yaraşır ve pazarın ihtiyaçlarına cevap verebilecek niteliklerde ürün çeşitliliği sunmaya başladık. Açılan İstanbul Yeni Havalimanıyla beraber iş birliğimizi perçinleyebileceğimiz ve müşterilerimizin taleplerine uygun farklı faydalar sunabileceğimiz yeni projelerimizi hayata geçiriyoruz.

Kurumsal seyahat pazarını ve sadakat programlarının geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Corporate Club programı yurt içi ve yurt dışı marka bilinirliğini arttırmakla beraber, önde gelen şirketlerle düzenli iş birliği içinde olmamıza yardımcı olmaktadır. Kurumsal yolculara sunduğumuz hizmeti daha üst bir seviyeye getirmemizde ve onların havayolumuza olan bağlılığını arttırmakta önemli rol oynamaktadır. Programın bizim geleceğimizde önemli bir yeri olduğu gibi, programdan faydalanan bütün şirketler için de fark yaratan avantajlar sunmaktadır. Turkish Airlines Corporate Club kurumsal seyahat maliyetlerini düşmesini ve çalışanlarının seyahat deneyiminin daha konforlu hale dönüşmesini sağlayan bir sadakat programıdır.

Turkish Airlines Corporate Club arkasına aldığı profesyonel ekibinin gücü ve global ölçekte sunduğu hizmetler ve program üyesi firmaların desteği ile etkili bir şekilde marka bilinirliğini arttırmayı ve dünyanın en iyi sadakat programı olmayı hedeflemektedir.

Son olarak eklemek istedikleriniz var mı?

Bu noktada öncelikle, müşterilerin talepleri ve satın alma davranışlarını anlamak, yolcularımıza daha iyi hizmet sunulmasına yardımcı olacaktır. Pek çok alanda olduğu gibi bu süreçte de büyük veri hava yolu şirketleri için önemli bir kaynak haline gelecektir. Veri toplayan ve bu verileri anlamlı hale getiren havayolları rekabette öne geçecektir. Bu sayede Havayolları daha çok  kişiselleştirilmiş ürün ve hizmet paketleri ile yolcularımıza ihtiyaç ve beklentilerine özel ürün ve hizmet sunarak ihtiyaçlarına yönelik geliştirmeler yapacaktır.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!