Son Dakika! Türk Vatandaşları Vladivostok Limanı’ndan Rusya’ya Vizesiz Girebilecek 0

Uçak krizi sonrası Rusya, Türk vatandaşlarına uygulamış olduğu vizesiz rejimi kaldırmıştı. Tekrar normalleşmeye başlayan ilişkiler sonrasında eski günlere dönüş sinyalleri gelmeye başladı. 

Rusya Başbakanı Dimitriy Medvedev’in imzalamış olduğu kararname ile Türkiye‘nin de dahil olduğu 18 ülkenin vatandaşları Rusya’nın San Francisco’su denilen  Vladivostok limanından vizesiz giriş yapabilecekler.

Bu sistemle Rusya Dışişleri Bakanlığı sitesi üzerinden doldurulan başvuru ile olumlu yanıt alınması durumunda dört gün içinde Rusya sınırında vize alınabiliyor. 30 gün süreli olan bu vize ile 8 güne kadar ülkede kalınabiliyor.

Açıklamaya göre, vize kolaylığı getirilen ülkeler arasında Türkiye, Cezayir, Bahreyn, Brunei, Hindistan, İran, Katar, Çin, Kuzey Kore, Kuveyt, Fas, Meksika, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Suudi Arabistan, Singapur, Tunus ve Japonya yer alıyor.

 

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe