Sojern’in Son Raporu Avrupalıların Seyahatleri Hakkında Bilgi Veriyor 0

Tripadvisor tarafından yayınlanan rapora göre insanların üçte biri 2016’da seyahate daha fazla para harcamayı planlıyor, ve Avrupa ülkeleri bu listenin başında geliyor. Hiç şüphesiz, Avrupalılar en varlıklı gezginler arasında bulunuyor.

Seyahat ve turizm pazarlamacıları bu kişileri çekmek için yeni yollar aramakta ama gerçek şu ki Avrupalı ülkeler arasında planlama ve rezervasyon tarzı açısından büyük farklar bulunuyor.

Sojern‘in hazırladığı 2016 Avrupa Seyahat Eğilimi Raporu bu farklılıkları listeliyor ve seyahat pazarlamacılarına hedefledikleri kitleye doğru zamanda ulaşmaları için gerekli bilgiyi sağlıyor.

İşte bu listeden örnekler:

1- Geleneksel olarak popüler mekanlar Avrupalı gezginler için yerini koruyor.

İspanya ve İtalya en uğrak destinasyonlar olmaya devam ediyor. Bir bütün olarak Avrupa içi seyahate ise bazı düşük ücretle taşımacılık yapan rekabetçi şirketler yardım ediyor. Diğer kısa mesafeli uçuşlar da 2016’da popülerliğini artırdı: İrlanda listede iki numara yükseldi ve Hırvatistan Avrupalıların ilk 20 destinasyonundan biri oldu.

2-Avrupalılar kıtalar arası uçuşlardan da korkmuyor! Amerika Birleşik Devletleri, Tayland ve Kanada da 2016’da popülerliğini artırdı.

3-Almanya ve Fransa en yüksek harcama yapan ülkeler olabilir, ama planlama konusunda birbirlerinden ayrılıyorlar. Almanlar Fransızlardan iki hafta önce rezervasyon yapma eğilimindeler.

4-Avrupalılar adalara akın ediyor. Sri Lanka, İzlanda ve Yeni Zelanda 2015 ve 2016 arasında yeni gelişen pazarların başında geliyor.

Raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe