Sojern, COVID-19’un Seyahat Üzerindeki Etkisine Dair Düzenli Veri Sağlayacak 0

Seyahat dijital pazarlama çözümleri platformu Sojern, koronavirus pandemisi ve kendi verilerinden yakaladığı insanların seyahat amacı üzerindeki etkisi üzerine düzenli güncellemeler sağlıyor.

Firmanın blogundaki haftalık güncellemeler, düşüşün ölçeğini izlemek ve iyileşme belirtilerini izlemek için bölgeye, ülkeye ve büyük destinasyonlara olan talebe ilişkin bilgi sağlayacak.

Firma tarafından; “Mart ortasından itibaren 118.000’den fazla kişinin enfekte olmasına sebep olan COVID-19, birçok endüstri üzerinde önemli bir etkiye sahip ve olmaya da devam edecek. Seyahat endüstrisi bir istisna değil ve aslında belki de en zor olanı. Gerçek zamanlı gezgin kitlelere erişimimiz ve küresel seyahat talebinde sağladığımız benzersiz görünürlük sayesinde, pazarlamacıların akıllarında ön plana çıkan mevcut seyahat eğilimi paylaşmak için benzersiz bir pozisyondayız. Bu blog dizisinde, seyahat pazarlamacılarına, dünya çapındaki bu durumu değerlendirmelerine yardımcı olmak üzere verilere göz atacağız. Hedefimiz pazarlamacıların seyahat endüstrisi bilgilerine haftalık olarak erişim sağlaması. Bu eğilimleri bu dönemde pazarlama stratejilerini bilgilendirmek ve durum dengelendikten sonra toparlanmaya hazırlanmak için kullanabilirler.” açıklaması yapıldı.

Sojern ayrıca, “Beklendiği gibi bugünün belirsiz iş ortamında tatil için yapılan seyahatlere doğru kayda değer bir değişim görüyoruz. Özellikle Amazon, Facebook, Twitter, Google, Apple vb. Büyük işletmeler önümüzdeki birkaç hafta veya muhtemelen aylar boyunca evden bir çalışma politikası başlattı. İş seyahati buna iş ve iş+dinleme seyahatinde yaşanan daralma ile karşılık verdi. Verilerimiz, birincil seyahat amacının tatil için seyahat eden gezginlere doğru kaydığını gösteriyor. Buna ek olarak, eğlence amaçlı seyahat edenler arasında, ABD’de seyahat talebi çiftlerden ve ailelerden uzaklaştı. Hafta sonu ve 5+ günlük tatil gezileri için yalnız seyahat edenler bile arttı. Havayolları ve oteller piyasayı tekliflerle doldurdukça, daha fazla seyahat eden ve daha az harcayan genç gezginlerin ekonomik seyahat arama ve rezervasyon yapma şansını yakalamaları mümkündür. Şüphesiz, dünyanın dört bir yanındaki pazarlamacılar önümüzdeki aylarda pazarlama stratejilerini ayarlamak zorunda kalacaklar. Durumu izlediğimizden ve bu blog serisinde öneriler sunduğumuzdan daha fazla bilgi paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.