Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Seyahat fiyatları bileşim sitesi Skyscanner, eğilimler ve COVID-19’un etkisi hakkında fikir veren yeni ticari istihbarat aracını hayata geçirdi.

Travel Insight Vision, rota geliştirme, rota optimizasyonu ve seyahat eğilim analizi için uçuş araması ve amaç verilerini yakalayarak yolcu davranışını analiz eden “oldukça görsel bir ticari istihbarat aracı” olarak tanımlanmaktadır.

Bir Yazılım Olarak Hizmet (SaaS) platformu, hükümet kısıtlamaları, karantina politikaları ve sınırların açılması ve kapatılmasıyla bağlantılı uçuş talebindeki değişiklikleri ve etkiyi gösteren bir COVID-19 etki modülü içeriyor.
Modül, 12 ay sonrasına kadar pazar ve rota eğilimlerini inceler ve pazara göre ayrılmış olarak gezginlerin düşüncelerine ve yakın gelecekte seyahat etme isteğine ilişkin kavrayış sağlar.

Skyscanner, bunun havayolları tarafından rotaları pazara geri döndürmek, envanter algoritmalarını ayarlamak ve toparlanma yolunda ilerlemek üzere en iyi stratejileri belirlemek için kullanılabileceğini söyledi.

Skyscanner Veri Ürünleri Ticari Sorumlusu Michael Docherty; “Havacılık sektörünün daha önceki çalışma şekli artık işe yaramayacak; fiyatlandırma stratejileri artık geçen yılın rezervasyon eğrilerine dayanamıyor, kapasite kararları açık sınırlar ve karantina kısıtlamaları tarafından yönlendiriliyor ve seyahat talebi her gün değişiyor.

“Sektörümüz benzersiz dinamiklerle karşı karşıyadır. Potansiyel iş fırsatlarına hızla yanıt vermek ve riskleri azaltmak için gerçek zamanlı verilerden fikir elde etmek hiç bu kadar önemli olmamıştı.

“Her gün, yurtiçi seyahat talebindeki muazzam artıştan, gezginler seyahatlerini rezerve etmek için son dakikaya kadar bekledikçe daha kısa rezervasyon aralıklarının artan popülaritesine kadar seyahat ortamındaki yeni eğilimleri açığa çıkarıyoruz. İş ortaklarımızı bu yeni seyahat dünyasını gerçekten anlamaları ve gelecek vizyonlarını keskinleştirmeleri için güçlendirmek istiyoruz” dedi.

Travel Insight Vision ayrıca, havayolları ve havalimanları için evrim ve rekabet gücüne bakarak rekabet analizi sağlayan bir performans modülüne sahiptir.

Skyscanner, havayolları ve havaalanlarının ilgili pazarlarda ve belirli rotalarda rakiplerinin perspektifini analiz edebileceğini ve fiyat gelişimini izleyebileceğini söyledi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz