Skyscanner’dan Doğrudan Rezervasyon Çözümü! 0

Müşterilerine esnek ve iyileştirilmiş perakende deneyimi sunmak isteyen Skyscanner’ın Doğrudan Rezervasyon çözümü sayesinde havayolları ve onu kabul eden çevrimiçi seyahat acenteleri arasında % 20’lik bir dönüşüm sağlanıyor.

Sağlayıcı seçeneklerini daha küçük alanlarda bile arama listesinin en üst seviyesine çıkarmak için Skyscanner‘ın çalıştığı mobil kanalda, tedarikçilerin dönüşümlerde % 50’ye varan bir oran gördüğü belirtiliyor.

“Seyahatte Fiyata Dayalı Öneriler”  başlığı ile yayınlanan yeni bir raporda, Skyscanner, “Dağıtımın Geleceği İçin Vizyon” nun bir parçası olarak Çinli bir inovasyon olan Tmall’dan Doğrudan Rezervasyon çözümünü tasarlamak üzere bazı ipuçları aldığını açıkladı.

Tmall, yerel ve uluslararası B2C perakendecilerin marka ürünler satarak sanal vitrinler oluşturabilecekleri bir platform sunuyor.

Benzer şekilde, Doğrudan Rezervasyon, havayollarına, yan ürünleri ve hizmetleri sergileme imkanı verirken aynı zamanda check-in masasından önce kullanıcılar ile yakından ilgilenme fırsatı sunar.

Skyscanner, uyuşmazlığı ortadan kaldırarak bu satışlarda daha büyük yan satışlar, daha yüksek dönüşüm oranları ve daha iyi verim sağlayabileceğini söylüyor; bu nedenle gezginler seyahat etmeye karar verdiğinde, “o anda ve orada hangi cihazı seçerlerse” gezi için rezervasyon yapabilecekler.

Tarihsel olarak  daha yüksek uyuşmazlık ve dolayısıyla daha düşük dönüşüm yaşayan mobil bir kanal için bu özellikle yararlıdır.
Skyscanner, Doğrudan Rezervasyon çözümünün, havayollarının çeşitli bağlamlarda ürün özelliklerini daha fazla ön plana çıkarmasına olanak tanıyan IATA’nın Yeni Dağıtım Yeteneğinin geliştirilmesiyle sağlandığını söylüyor.

Şirket, IATA’nın en üst düzeydeki Seviye 3 NDC sertifikasına sahip.

Karayolları, havayollarıyla, Navitaire ve Amadeus ile NDC bağlantıları kuruldu; Skyscanner bu nedenle, iş ortaklarıyla aslında bir iş ve dağıtım tartışmasını uygulamak için çeşitli yollar olduğunu belirtiyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.