Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Skyscanner’dan paylaştığı son tüketici görüşleri, katılımcıların COVID-19 salgını esnasında duruma ilişkin iyimserliklerinde önemli olumlu gelişmeler olduğunu gösterdi.

Meta arama sitesi tarafından yapılan nabız anketi sonuçları, durumun kötüleştiğini düşünen gezginlerin yüzdesinin son üç hafta içinde % 61’den % 35’e düştüğünü ortaya koydu.

Ayrıca üçte birinden fazlası (% 33) küresel durumun (daha önce% 16’dan iki katına çıkarak) iyileştiğini düşünüyor.

Skyscanner, yurtiçi seyahatlerde katılımcıların % 43’ünün, durumun (daha önce % 22 iken) düzeldiğini düşünürken, durumun kötüleştiğini düşünenlerin (daha önce% 52’den) % 30’a düştüğünü söyledi. İngiltere’de ise katılımcıların % 38’i, küresel durumun(daha önce % 63) kötüleştiğine inanırken, iyileştiğini düşünenler (daha önce% 13 iken) % 28’e yükseldi.

Skyscanner, web sitesindeki ve uygulama ürünlerindeki uçuş arama ve rezervasyon hacminin halen düşük olduğunu belirtti.

Aralık ayında yapılan seyahat aramalarına göre son üç hafta içinde % 30 artış var ve en çok arananlar Bangkok, New York, Orlando ve Sydney gibi uzun mesafeli varış noktaları oldu.

ABD, Almanya ve Güney Kore gibi ülkelerden yapılan aramalar, Mayıs ayında seyahat etmek için son üç hafta içinde sırasıyla % 65, % 56 ve % 131 arttı. Bu durum, bahsi geçen ülkelerdeki karantina önlemlerinin hafifletilmesine ilişkin duyurulara denk geldi.

Stratejik Ortaklıklar Direktörü Gavin Harris; “İngiltere’de artan seyahat iyimserliği yılın ikinci yarısında seyahat arama verilerimize yansıyor ve uzun mesafe seyahat aramalarının son üç hafta içinde % 30 arttığı görülüyor.

“Bu, seyahat zirvesinin yılın ilerleyen dönemlerine kaymasına ve sağlayıcıların, uluslararası seyahat kısıtlamalarının ne zaman kaldırılacağına dair belirsizliklere rağmen ilgiyi teşvik etmek için esnek rezervasyon seçenekleri için arttırdığı fırsatlara işaret ediyor” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz