Sitesinden Yapılan Rezervasyonları Artırmak İsteyen Otel İşletmeleri İçin 6 Öneri

Bazı otel işletmeleri için başarılı bir websitesi yaratmak deveye hendek atlatmaktan zor gibi geliyor. Ama yapacağınız bazı önemli değişiklikler ve küçük dokunuşlarla sitenizdeki trafiği artırmanız çok kolay.

Özellikle pastanın çok önemli bir bölümünü yiyen rezervasyon sitelerini göz önünde bulundurursak bütün oteller kendi websiteleri üzerinden yapılan rezervasyon sayısını artırmak için büyük uğraşlar veriyorlar. Etkileyici bir görünüm ile müşteriye güven veren bir sitenin rezervasyon sayısının artmaması için hiçbir sebep yok.

Verimli bir website ile verimsiz bir site arasındaki uçurum epey zalimce. Çemberin dışında kaldığınızda ise işinizi sekteye uğratabilir. Bu sebepten aşağıdaki önerilerimizi göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

1-) Olabildiğince fazla ve güzel fotoğraflar kullanın

Otelinizin ne kadar güzel olduğunu müşterilerinize göstermek istiyorsanız sitenizde sadece güzel ve yüksek kalite fotoğraflar kullanmanız bile yeterli olabilir. İyi bir fotoğrafçıyla çalışma durumunuz yoksa güzel bir kameralı telefonla bile bu örneklerdeki gibi gayet etkileyici fotoğraflar elde edebilirsiniz.

2-) Site içerikleri

Bir müşteriyi çirkin fotoğraflardan sonra sitenizden kaçırabilecek en büyük hata özensiz, yazım hatalarıyla dolu metinler olur. Profesyonel bir websitesi kaliteli metinlere ihtiyaç duyar, bu sebepten site metinlerinize önem vermeniz gerekmekte. Hatta tanıdıklarınıza kontrol ettirmenizde fayda var. Zira gözünüzden kaçan şeyler olabilir.

3-) Önemli bilgilerin sitenizde görünür olmasına dikkat edin.

Fiyatlar, müsaitlik , hizmetler , lokasyon gibi önemli bilgilerin müşteriler tarafından kolaylıkla farkedilmesini sağlayın. Böylelikle potansiyel müşteriniz sitenizin içerisinde kaybolmaz ve gerekli bilgileri edindikten sonra hedefiniz olan satın alma sekmesine pürüzsüz bir geçiş yapabilir.

4-) Yerel etkinlikler ve görülmesi gereken yerler ile ilgili bilgiler bulundurun

Otelinizdeki misafirleriniz tabi ki bölgenizi keşfetmek isteyeceklerdir.  Önerdiğiniz tarihi-turistik yerler, restaurantlar için oluşturacağınız içeriklerin müşterinizin sizi sadece ticari bir işletme olarak değil aynı zamanda bilgi alabileceği bir arkadaş olarak görmesini ve size daha fazla güvenmesini sağlayacağı kesin.

5-) İletişim bilgilerinizi eksiksiz oluşturun

Çoğu kişi bu maddeyi zaten biliyoruz diyebilir. Ama size telefon ve mail yoluyla hızlıca ulaşıp yine aynı şekilde cevap alan bir sistem yarattığınızda müşteri için sıradan bir rezervasyon sitesinden çok daha cazip bir hale geliyorsunuz. Özellikle bu sitelerin yoğunluğunu göz önünde bulundurursak sizin için en önemli madde bu da olabilir.

6-) Sitenizi çok fazla doldurmayın

Günümüz websitelerinde trend kesinlikle sadelik. Çok fazla yazı ya da üst üste binmiş görsellerden sitenizi arınmanız gerekmekte. Özellikle önemli bilgilerin olduğu bölümlerde yazı ya da görsel olmayan beyaz arka plan kullanarak gözlerin bilgiye ulaşmasını sağlamanız gerekmekte.

BONUS: Sitenizde komisyon almadan rezervasyon yapılmasını sağlayan,mobil uyumlu ve siteniz tasarımına uygun bir rezervasyon motoru kullanmanız gerekmekte. Müşteri deneyimini pürüzsüz ve problemsiz hale getirmeniz sitenizdeki “bakıp-çıkan” potansiyel müşterilerinizi rezervasyona çevirmeniz için büyük önem taşımakta.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!