Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Küresel otel endüstrisinin önde gelen misafir edinme platformu SiteMinder, her büyüklükte otelin daha fazla konuk deneyimi ve gelir elde etmek için uygulama keşfetmeleri, seçmeleri ve işletme sistemlerine bağlamalarını sağlayan ilk pazar olan Hotel App Store’u piyasaya sürüyor.

Dünya Seyahat Pazarı Londra’da tanıtılan ürün, misafir davranışını değiştirmekle zorlanan; ancak onları bu trendlerin dışında tutan teknolojiye de erişimi olmayan oteller için önemli bir adım. Şimdiye kadar, pazarlar oteller için kapalı ortamlardı ve ancak bir pazar yeri sağlayıcısının mülk yönetim sistemini (PMS) kullanılarak erişilebilirdi. SiteMinder Hotel App Store, tek bir arayüz üzerinden 80’den fazla PMS veya SiteMinder’ın kanal yöneticisinin seçimini ile gelir yönetimi ve satış, misafir mesajları, misafir incelemesi yönetimi, oda kontrolleri, havaalanı transferleri ve anahtarsız giriş dahil olmak üzere 100’den fazla uygulamaya bağlanmalarını sağlayarak tüm otellere bu erişimi açtı.

Hotel App Store‘da sunulan uygulamalar arasında Cendyn, TrustYou, OpenKey, Welcome Pickups ve Oaky ile İngiltere merkezli For-Sight ve upgrade2 bulunmaktadır. Oaky uygulaması, hali hazırda Hotel App Store’un ilk uygulayıcılarından biri olan Avrupa’nın önde gelen eğlence gruplarından Muthu Hotels & Resorts tarafından kullanılıyor. Otel zincirinin e-ticaret müdürü Nuno Sacramento, bir misafir gelmeden önce hedeflenen üst seviye kampanyalar için Oaky kullandığından beri hem gelir hem de ortalama günlük oranların arttığını belirtti.

Sacramento; “Hotel App Store, düşünmediğimiz veya bulamadığımız hazır çözümleri bulmak için harika bir fırsat. Normal şartlar altında, ekstra gelişmeler ve entegrasyon sıkıntısı çekilecek hizmetler için güvenilir bir pazar haline geldi” dedi.

SiteMinder Hotel App Store, profil ve geçmiş seçimlerine bağlı olarak otel kullanıcılarına yalnızca ilgili uygulamaları öneren akıllı teknolojiye sahip olacak. Bu gelişme, 2018’de dünya genelinde 35.000 otel için 28 milyar ABD Doları’ndan daha fazla gelir elde eden SiteMinder platformunun gelişimindeki en son kısım. Hotel App Store ayrıca SiteMinder’in, bugün oteller için toplu olarak en büyük ve en açık ekosistemi oluşturan 800’den fazla otel rezervasyon kanalı ve yönetim sistemi sağlayıcısı olan ortak ağına katkıda bulunuyor.

Otel App Store, otel veri yayıncılarının ve otel uygulama yazılımı geliştiricilerin kendi sistemleri arasında konuk bilgilerini aktarmalarını sağlayan bir bağlantı merkezi olan SiteMinder Exchange’in başlamasından 18 ay sonra geldi. Bugünden itibaren, mülk yönetimi sistemleri (PMS’ler) ve SiteMinder’in kanal yöneticisini içeren SiteMinder Exchange’e bağlı bir veri yayıncısı kullanan oteller, uygulamalara erişmek için Hotel App Store’u kullanabilir.

SiteMinder Baş Büyüme Sorumlusu Dai Williams; “SiteMinder’daki amacımız, her zaman fark yaratan teknolojiyi kullanarak otelcileri özgür kılmaktı ve Hotel App Store bu amaç için gerçek bir kanıt olarak duruyor. Yıllar geçtikçe, sayısız otel teknolojisinin otel sahiplerini günlük olarak daha iyi desteklemek için ortaya çıktığına tanık olduk, ancak otelciler daha önce hiç bilmedikleri ve güvendikleri sistemi kullanarak bu seçimlerden özgürce seçim yapma fırsatına sahip olmalılar. Otelciler veri ve erişilebilirlik konusundaki zorluklar konusunda sıkıntı çekmeye devam etmektedir. Veri sorununu SiteMinder Exchange aracılığıyla çözdük ve şimdi, Hotel App Store ile erişilebilirliği geçmişte bırakıyoruz, ”dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz