Singapur Havayolları’ndan Havada Eğlence 0

Singapur Havayolları seyahat tecrübesini yeni ve daha heyecanlı bir tecrübeye dönüştürecek, türünün ilk örneği olan ve müşterilerine hem uçuş öncesi hem de uçuş boyunca sürecek olan eğlence (IFE – in flight entertainment) hizmetlerinde kontrol sağlayacak Krisworld mobil uygulamasını sundu.

Singapur Havayolları ve Panasonic Avionics işbirliği ile geliştirilen bu refakatçi uygulama ile müşteriler, uçuşlarında yer alacak IFE ses ve görüntü içeriğine erişebiliyor, önceden seçilmiş favoriler listesi yaratabiliyor ve koltuk arkası IFE sistemlerini kişisel elektronik aygıtlarından kontrol edebiliyorlar. Uygulama şuan iOS ve Android tabletlerde var ve 2016 ikinci çeyreğinde mobil telefonlar için kullanılabilir olacak.

SingaporeAir uygulamasını uçuş öncesi tabletlerine indiren müşteriler uçağa bindiklerinde, uçağın WiFi bağlantısı ile IFE sistemine bağlanabiliyorlar. Singapur Havayolları’nın ödüllü IFE sistemi olan KrisWorld’e bağlandıktan sonra filmler, televizyon programları veya müzikler koltuk ekranlarından yayınlanabiliyor.

Uygulama ile IFE sistemine bağlanmak, kişisel aygıtınızın uzaktan kumanda görevinde kullanılmasına da olanak sağlıyor. Medya içeriğine göz atıp, durdurma ve oynatma yapabiliyorsunuz. Singapur Havayolları, Panasonic sistemleri ile bunu yapan dünyanın ilk hava yolu. Müşteriler çoklu görevleri gerçekleştirebilecekler, örneğin, koltuk ekranında film izlerken bir yandan kişisel aygıtları üzerinden KrisWorld içeriğine göz atabilecekler. Film keyfini bozmadan uçuş ilerleyişi ve uçuş yolu hakkında gerçek zamanlı bilgilere erişebilecekler.

Uygulamanın özellikleri ilk olarak hava yollarının yeni filosu A350-900 uçaklarda ve ilerleyen süreçte Boeing 777-300ER filosunda kullanılabilir olacak.

Singapur Havayolları KrisWorld IFE sistemi, 295 film, 470 üzerinde televizyon programı ve 450 albüm sunmaktadır.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.