Singapur Hava Yolları Avrupa Başkanı Subhas Menon, KrisLab Havacılığın Laboratuvarı Olacak

Singapur Hava Yolları  Avrupa Bölge Başkanı Subhas Menon, İstanbul’da gerçekleştirdiği basın toplantısında aşağıdaki açıklamalarda bulundu.

‘’İstanbul’da kış mevsimi neredeyse bitti ve bunun en önemli simgelerinden biri de İstanbul Havalimanı’nın açılışıydı. Singapur Hava Yolları, 30 yıldan fazla süredir İstanbul’a uçmaktan ve şimdi de yeni havalimanında olmaktan gurur duyuyor. Singapur’un Changi Havalimanı‘nda kusursuz hub bağlantısını sağlamada başarıya ulaşan bir hava yolu olarak, Türk Hükümetinin ve Türk Hava Yolları’nın İstanbul’daki havalimanı tesislerini sürekli olarak iyileştirme çabalarını takdir ediyoruz. Türk Hava Yolları’nın şu anda Avrupa’nın en büyük hava yolu şirketi olması hiç şaşırtıcı değil.

İstanbul’a uçmaya erken başladık, çünkü şunu biliyoruz ki geç kalanlar, erken gelenlerin bıraktıklarıyla yetinmek durumundadırlar. Tabii ki amacımız uçuşlarımızı, sonsuza dek devam ettirmektir. Şimdiye kadar her şey çok güzel.

Singapur Hava Yolları, havacılık sektörünün çok kârlı bir iş olduğuna ancak bu kârın sunulan hizmetin kalitesine bağlı olduğuna inanır. Elbette, işe başlamak ve ardından kâr elde etmek için en iyi personele ve ürünlere ihtiyaç duyarız. Dünyanın en çok ödül alan hava yolu şirketi olmamızın nedeni de sunduğumuz hizmete odaklanmamızdır. Amacımız paranın satın alabileceği en iyi müşteri hizmetini, konforu ve rahatlığı sağlamaktır. Felsefemiz; ürün liderliği, hizmet mükemmelliği ve ağ bağlantısı olmak üzere 3 alanı mükemmelleştirmeye dayanmaktadır.

Geçtiğimiz yıl, bazı yeni ürünleri kullanmaya başladık: A350 ve yepyeni koltukları ve uçak içi eğlence imkanlarıyla gurur duyduğumuz yeni A380. A350, Avrupa operasyonlarımızın standardı haline geldikten sonra, yakında İstanbul’a da uçmaya başlayacak. Ekonomik yan markamız olan Scoot, operasyonlarını yalnızca Asya’da değil, yeni B787 uçağı ile Avrupa’da da genişletiyor. Bölgesel iştirakimiz SilkAir ise yakında Singapur Hava Yolları‘nın bir parçası olarak tamamen yatabilen business class koltukları ve arka koltuklar için uçak içi eğlence sistemlerini artıracak. Uçakta sunduğumuz ünlü SIA Girl hizmetimize, diğer tüm temas noktalarındaki sempatik ve anlayışlı hizmetimizle eşlik etmeye de devam edeceğiz, bu hizmet anlayışımız diğer hava yollarının bile dilinde.

Özetle, iyi bir ürün ve doğru hizmet anlayışı ile herkes bizim ürünlerimizden bahsedecek.’’

Singapur  Hava Yolları, Singapur Devlet Üniversiteleri ve girişimci kuruluşlar tarafından KrisLab adındaki dijital laboratuvarda ülkenin en dinamik ve zeki gençlerinden oluşan 50 kişilik ekip ile havacılık sektörüne dair yaptıkları yenilikler dikkate değer. Dünyanın ilk blockchain tabanlı mil kartı uygulaması KrisPay, bu laboratuvarda hayata geçirildi.

Kurulduğu günden beri her zaman karlılığını sürdüren Singapur Hava Yolları, 2017-2018 finansal yılında 890 Milyon Singapur Doları kar ettiğini açıkladı. 2018-2019 finansal yılının ilk 9 ayında ise 737 Milyon Singapur Doları kar ile faaliyetlerine devam ettiğini ve bu yılı da kar ile kapatacağını açıkladı.

Dünyanın en çok ödül alan hava yolu ünvanının elinde bulunduran Singapur Hava Yolları, başarısının sırrı olarak müşteri menuniyetini birinci sırada tutmak, personeli en iyi şekilde memnun edip eğitmek, ürün ve hizmetler konusunda dünya lideri olmaya yönelik  yapılan çalışmaları sürdürmek olarak belirtti.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!