Shiseido Gibi Markalar Yaratıcı Havalimanı Perakende Deneyimlerini Yaratıyor?

Önde gelen üç seyahat perakendecisi, çok boyutlu pop-up’lar, karma gerçeklik ve daha pek çok şey ile boardingleri öncesi yolcularla etkileşime giriyor.

GuestLogix Başkanı Robin Hopper; “Havaalanları yenilikçi düşünceden en uzak yerler ve diğer uygulamalarla iyi oynamak zorunda olduklarının farkındalar. Tüm gezgin deneyimi, havaalanında zamana göre değil, genel deneyime göre tanımlanır” diyor. Gerçekten de, seyahat ve ağırlama liderleri, özel, çok duyarlı deneyimlerle geleneksel perakendecilerin uzun süre başarı sağlaması için havaalanlarını dönüştürüyor.

PSFK’nın” Havaalanı deneyimini canlandırmak” raporunda, kozmetiklerden birinci sınıf içeceğe kadar aşağıdaki üç markanın, duyguları harekete geçirerek yolcular için nasıl sürükleyici deneyimler yarattığı anlatılıyor:

Shiseido Seyahat Perakendecisi

Shiseido Seyahat Perakendecisi, Bangkok’taki Kral Power Rangnam havaalanında, Nars ruj renklerini tecrübe etmek için etkileşimli bir yolculuğa çıkaran bir Nars pop-up’ı başlattı. Alışveriş deneyimi, müşterileri farklı dudak ürünlerini keşfetmeye ve denemeye teşvik etmek için arttırılmış gerçeklik ve oyunlaştırmayı kullanan bir “Sanal Ruj Deneme” uygulamasını içeriyor.

Moet Hennessy

Moet Hennessy, Paris’te ziyaretçilere, koku ve tadı birleştiren bir deneyim ile markanın seyahat perakende ürünlerini keşfetmeye davet eden çok boyutlu bir pop-up başlattı. Pop-up, ürünlerden farklı kokularla doldurulmuş seramik plakalar içeriyordu ve ayrıca müşterilere farklı içeceklerin tadına bakma fırsatı sunuldu.

İstanbul Havaalanı

Türkiye’nin en yeni havaalanındaki son güncellemelere bakıldığında, akıllı teknoloji uygulamalarının yanı sıra, Türk mirasını yansıtan oldukça fütüristik bir yeniden tasarım da yer alıyor. havalalanında iç mekan yönlendirmeleri, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik, 3D hologramlar, akıllı kiosklar, sosyal medya özellikli hizmetler, havaalanı oyunları, akıllı aydınlatma, işaretler ve coğrafi konum bulma teknolojileri ve daha fazlası mevcut. Perakende mağazaları, müşterilerin ürünleri artırılmış gerçeklikle denemelerine olanak tanıyan “sihirli ayna” cihazları içeriyor.

Havaalanları perakende inovasyonunun zirvesinde. Daha fazla önemli bilgi ve trend için PSFK raporunu indirin.

Kapak Görseli: IGA Airport

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!