Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Eurostar personelinin grevde olduğunu biliyorum. Normalde Noel öncesi bir günlüğüne alışveriş için Paris’e gider ve öğle yemeği yerim. Yaşanan aksaklıklar dolayısıyla rezervasyon yapmadan önce beklemeli miyim?

Manş Denizi Geçişi Yolcu Hizmetleri için çalışan Birleşik Krallık tren yöneticileri 12 Ağustos tarihinde bir grev başlattı, çünkü kadro atamalarının yeterince adil yapılmadığına inanıyorlar. Grevin ilk zamanlarında 4 günden daha fazla bir süre için toplamda 8 tren seferi iptal oldu, bunlardan ikisi Londra-Brüksel, 6’sı ise Londra-Paris içindi. Bu trenlere rezervasyon yapmış yolcular rezervasyon tarihlerinden önce ya da sonrası için seçim yapmaya çağırıldılar.

Aslında, her iki taraf ta görüşmeleri iptal etmeden önce, grev sadece bir gün sürdü, Birleşik Krallık iç hat trenlerinde yaşanan derin sorunların, ayrıca RMT’ deki (National Union of Rail, Maritime and Transport Workers) kargaşanın aksine dostane bir sonucun ortaya çıkma olasılığı mevcut. Bundan dolayı iki sebep ile güvenle rezervasyon yapabilirim; birincisi: bir grev daha olma olasılığının varolduğunu düşünmüyorum, ikincisi grevin seçtiğiniz hizmetleri etkileme olasılığı yok. Ve bir üçüncüsü ise; 13 Aralık için rastgele bir arama yaptım 58 poundluk iade ile treninizi seçebiliyorsunuz.

Görsel Kaynak: Getty Images

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz