Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Japonya, 200 bin Yabancı İşçi Alacak

Dünyanın en güçlü 3. ekonomisi olan 127 milyonluk Japonya, nüfusunun dörtte birini oluşturan 65 yaş üstü nüfusun 2050 yılında %40’ı geçeceğini için ülkedeki üretimi ve tüketimi yavaşlatmaması için kısa bir süre içerisinden 200 bin yabancı işçi almayı planlıyor. 

Kaliteli bir yaşam seviyesine ve her yıl açıklanan listelerde dünyanın en yaşanılası şehirlerine sahip olan Japonya’da halkın geleneklerine, göreneklerine aşırı bağlılığı ve yabancılara karşı aşırı olan ılımlı tutumları ile buraya gidecek vatandaşlara uygun bir ortam sunuyor.

Yetkililer 2. vatanımız olan Almanya’dan sonra 3. vatanımızın da Japonya olabileceğini belirtiyor. 

Ağırlıklı olarak Tekstil ve tarım sektörlerinde kendine yer bulacak işçilerin son yıllarda Japonya’nın turizm alanında yaptığı atılım sonrasında oteller, acentalar, havayolları ve restoranlarda da iş bulabileceği belirtiliyor.

Japonya’da işçi olmak için başvurular nereye yapılıyor?

Şu anda 7 bin Türk’ün yaşadığı Japonya her ne kadar Türk vatandaşlarından 90 güne kadar kalışlarda vize istemese de işçi olarak yerleşmek isteyenler başvurularını Japonya’nın Ankara veya İstanbul elçiliklerine başvurularını yapmaları gerekiyor.

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Gokhan ERDOGAN tarafından yazılmıştır

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

2481 posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.