Sık Seyahat Edenler için Ucuz Uçak Bileti Bulmanın Alternatif Yolları 0

Gün geçtikçe bilet bulabilmek için kullandığımız yöntemler giderek artmaktadır. Özellikle iş gereği ya da başka nedenlerle sıkça seyahat etmesi gereken kişiler için ucuz bilet bulmanın sanıldığından fazla yöntemi vardır. Ama çoğumuz biletlerimizin hem uygun fiyatlı hem de isteklerimizle doğru orantılı olmasını tercih ederiz.

flight-passenger

 

Uçuş zamanı, yolculuğun başlangıç ve bitiş saatleri, aktarma ve gecikmelerin yaşanmaması, hepsinden önemlisi fiyatının uygun olması hepimiz için önem taşır. İşte bu yazımızın konusu da ucuz biletleri ne yollarla ve nasıl bulabileceğinizdir. Aşağıya listeleyeceğimiz maddeleri gözden geçirerek siz de bu konuda bilgilenebilir, bundan sonraki seyahatlerinizde daha rahat ve ekonomik yolculuklar yapabilirsiniz.

  • Mil Programı: Bu program, sahip olduğunuz kredi kartının özellikleri içerisinde bulunuyorsa, yapmış olduğunuz harcamalara doğru orantılı olarak mil kazanmanızı sağlar . Kazanılan bu miller kredi kartınızda birikir ve hesabınızda biriken millerinizi kullanarak uçak biletlerinizi daha uygun fiyatlara ve hatta bedavaya almanız mümkündür.
  • Sık Uçuş Programı: Diğer bir adıyla Frequent Flyers Program, havayolu şirketleri tarafından kendi havayolları ya da anlaşmalı havayolu şirketleri ile devamlı olarak uçuş yapan müşterilerine seyahatleri boyunca daha iyi hizmet vermek ve bir takım ayrıcalıklar sunmak için oluşturulmuş bir programdır. Bu programı kullanmak için öncelikle programa kayıt olmanız gerekir. Tercih ettiğiniz havayolunu arayarak programa kayıt yaptırmak istediğinizi bildirebilirsiniz. Uçuş sıklığınıza göre kayıtlı hesabınızda biriken miller ile indirimli ya da bedava uçak bileti alma hakkınız vardır.
  • Havayolu Üyeliği: Her geçen gün artan uçak yolculukları nedeniyle havayolu şirketleri müşterilerine en kaliteli hizmeti verebilmek için yarışır hale gelmişlerdir. Bu hizmetlerin geniş bir yelpazesi vardır. Bu çeşitlilik içerisinde müşterilere sunulan en önemli avantajlardan bir tanesi de kendi havayollarına ve sunmuş oldukları programlara üyelik yaptırmanız ile çeşitli indirimlerden, ayrıcalıklardan ve hediyelerden yararlanabilmenizdir. Her havayolu şirketinin kendi müşterileri için hazırlamış olduğu kampanyaları, indirimleri, puan toplama sistemleri ve mil toplayarak ucuza ya da hiçbir ücret ödemeden uçak bileti alabileceğiniz fırsatları vardır. Sıkça seyahat etmek zorundaysanız en çok kullandığınız havayolu şirketinin bu programlarından bir tanesi de ya da hepsine üye olarak müşterileri için hazırladıkları bu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Sizin için en uygun ve ucuz uçak biletini bulmanız için fırsatları araştırmanız ve değerlendirme yapmanız önemlidir. Buna göre bir yıl içerisinde ne sıklıkla seyahat ettiğinize bakarak kendinize bir program hazırlamanız ve bulmuş olduğunuz fırsatların hangisinin size uygun olduğuna karar vermeniz gereklidir.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe