Seyahatte Yarı Yolda Kaldığınızda Para Kazanmanın 10 Yolu 0

Seyahatiniz sırasında yarı yolda mı kaldınız? Üçüncü sınıf otelde bir gece bile konaklayacak kadar paranız mı yok? Eee para ağaçta yetişmiyor. Ya utanç içinde arkadaşlarınız ve ailenizi arayıp dönüş biletinizi göndermelerini isteyecek ya da kendi başınızın çaresine bakıp yolda hayatınızı sürdürmek için şu 10 yenilikçi para kazanma yolundan birini seçeceksiniz:

Sokak Çalgıcısı
Görsel: Sokak Çalgıcısı

1. Sokak Çalgıcılığı

Yetenekliyseniz (olmaya da bilirsiniz), bu para kazanmak için müthiş bir yol. Yalnız, başkasının çalışma alanını işgal etmediğinizden emin olun ve belli bir bölgede performansınızı sergilemenin yasalara uygunluğunu kontrol edin. Aksi takdirde polisle bir kovalamaca içine girebilirsiniz.

2. Otelde Çalışın

Pek çok otel part-time çalışma karşılığında indirimli ya da ücretsiz konaklama imkanı sunar. Konaklayanların ardından temizlik yapmak pek hoş görünmese de bu hızlı para, bedava yatak ve yeni arkadaşlıklar için güzel bir fırsat.

3. Geri Dönüşüm

Evet, doğayı korumak size para getirir. Pek çok Avrupa ülkesinde, topladığınız şişeler karşılığında para alırsınız. Otelin oturma salonunu temizleyerek şişeleri boş konteynırlara doldurup bölgedeki bir süpermarkete götürebilirsiniz. Böylelikle gözünüze kestirdiğiniz o muzu alacak kadar paranız olacaktır.

4. Kan Bağışı

Peki biraz sersemleşseniz ne olur? Rusya’ya tren bileti ucuz değil. Ayrıca da hayat kurtarmış olcaksınız. Korkmanın ne alemi var?

5. Modellik

Tren pencerelerinde ve otel aynalarında yansımasına bakmaktan keyif alıyor musunuz? Öyleyse sırt çantanızı birkaç saatliğine çıkarın ve reklam modelliğinin pırıltılı dünyasına doğru yol alın. Çoğunlukla ilan listelerinin kısa süreli iş bölümünde ve kent iş sitelerinde bulunan bu fırsatlar sıradan birkaç pozdan ötesini gerektirir.

6. Video Habercilik

Youtube amatör videoları büyük ilgi görüyor. O halde siz de gezgin bir film yapımcısı olabilir, videonuzu kendi kurduğunuz bir site üzerinden ya da turizm sitelerine satarak para kazanabilirsiniz.

7. Sanal Poker

Risk almayı sevenler için müthiş bir para kazanma yolu. Pek çok gezgin seyahat masraflarını sanal ortamda oynadıkları pokerden çıkarmıştır. Banka hesabınızın silinip süpürülmesi riskine karşı dikkatli olmanız da önemlidir.

8. Boyacılık

Boyacılık zorlanmadan bulabileceğiniz bir iş, ancak sanatsal kabiliyetlerinizi ortaya koyarak sunduğunuz hizmeti ev, iş yeri ve yapılara da taşıyabilirsiniz.

9. Bulaşıkçı veya Mutfak Personeli

Çöp bidonu karıştırmak zorunda kalmadan yemek artıklarını kavrayın. Bir restoran mutfağında çalışmanın stresini, çalışan arasındaki dostluğu ve çılgınlığı yaşayın. Bu belki de gözlerinizi yeni bir kariyer yoluna dikmenizi bile sağlayabilir.

10. Fuarlar

Çadır kurmada usta olduğunuzu düşünüyorsanız, o halde bir fuarda çalışmayı deneyin. Kent rehberi sayfalarında ilanları bulabilir ve fuar alanlarındaki muşamba tente, çadır ve stant kurulumlarına yardımcı olarak hızlı ve kolay para kazanabilirsiniz.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.