Seyahatinizde Çok İşe Yarayacak Güncellenmiş Bing Maps Yolda

Microsoft haritalama gelirlerinin bir kısmını Uber’e satmış olsa da, Bing Maps’i ciddiye alıyormuş gibi duruyor. Şirket bugün Bing Maps’in önizlemesini piyasaya sürdü.

2003 yılındaymış gibi çizdiği rota haritasının çıktısını alan insanlar olsa da günümüzde çoğu insanın yaptığı şey akıllı cep telefonundan yol bakmaktır. Bu gibi gelişmelere dayanarak yeniden düzenlenen Bing Maps, rota tekniği yerine seyahat planlamaya daha çok ağırlık vermiş durumda.

9a125a96

Yapılan bu güncelleme ile bu marketteki yeni inovasyonlara kapılar açılıyor. Örneğin, Bing Maps üzerinden yaptığınız aramalar kayıt ediliyor ve bir önceki yaptığınız aramaya kolayca geçiyor ve kıyaslama yapabiliyorsunuz. Tüm rotayı tekrar girmenize gerek kalmıyor. Bing Maps’i kullanmayı kolaylaştıran başka bir özellik ise birden fazla şeyi aynı anda arayabiliyor olmanız. Mesela arama kısmına gittiğiniz şehirdeki bir turistik merkezi girdiniz fakat karnınız da acıktı. Turistik merkezler haritada bir nokta ile gösterilmişken, o merkeze yakın tüm restorantları da aynı anda işaretleyebiliyorsunuz. Ve kolaylıkla bulmanız açısından hepsi farklı renkte.

Bing Maps’te karşılacağınız bir diğer kolaylık ise seyahat süresini tahmin edebiliyor olması. Gideceğiniz rotanın üzerindeki trafik yoğunluğunu da göstermekte, böylece trafik sıkışıklığına girmeden rotanızı değiştir
ebilirsiniz.

Bing Maps’in güncellemesiyle gelen Google Maps’te eksik olan bir diğer özellik ise rotanızın üzerindeki benzin istasyonlarını ve otelleri göstermesidir. Bing Maps görüntü toplama projesinden elde ettiği varlığın bir kısmını satmış olsa da Bing Maps, Google Sokak Görünümü projesine benzer olan “Streetside” isimli projesinin altını çiziyor. Bununla birlikte haritanın sağ alt kısmında sokak görünümüne ulaşırken ekranın geri kalan kısmında haritalarınızı incelemeye devam edebilirsiniz.

Bing Maps paylaşım çağında olduğumuzu da unutmadı ve yaptığımız rotaları, haritalarımızı paylaşma özelliği de ekledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!