Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Uzun kuyruklar, trafik, rötarlar, sıkıcı bekleyişler, kaçırılan uçuşlar ve liste uzayıp gidiyor… Bazen seyahatlerinizde nereye gideceğiniz, ne zaman gideceğinizi, nereleri göreceğinizi planlamak bile başlı başına bir dert haline gelebiliyor.

Neyse ki cep telefonları bu konuda öneriler sunuyor. Her zaman bağlantıda kalabildiğimiz bir dünyada, bazıları cep telefonunun seyahatin cazibesini, heyecanını ve sürprizlerini yok eden bir düşman olduğunu iddia etse de gerçek şu ki; başka hiçbir teknoloji yolculara seyahatleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabilme ihtimali sunmuyor. Ayrıca, yolcular uygulanabilir seyahat alternatifleri sayesinde daha az stresli, eğlenceli ve zamandan tasarruf ederek sorunsuz seyahatler gerçekleştirebiliyorlar. Şu da açık ki; elinde akıllı telefonu olan gezgin, kendi seyahatinin sürücüsü konumunda.

Bugün, belki de daha önce hiç keşfedilmemiş destinasyonları ve hizmetleri “SpottedByLocals” gibi uygulamalar sayesinde anında öğrenmek mümkün. Ayrıca “Tripr” gibi uygulamalar sayesinde yerel bir rehber ya da ev sahibi bulmak ya da kolay bir şekilde yabancı bir ülkede bulunan diğer gezginlerle bağlantı kurmak ta ihtimaller arasında.

Önemli sorunların üstesinden gelmek için karışımınıza sosyal medyayı da ekleyin ve anında sonuç alın!

Örneğin “Waze” trafik sıkıştığında alternatif yollar bulmak isteyen insanlara yardım etmek için yaratıldı. Öte yandan “Moovit” ise; alternatif yollar arayan gezginlere toplu taşıma rotaları sunuyor.

Mobil çılgınlık, akıllı telefonun ötesine geçerek giyilebilir teknolojiye ve internet bağlantısı olan eşyalara doğru sıçramış durumda. Artık gezginler için, mobil cihazlar; seyahat öncesinde, seyahat sırasında ve sonrasında olmazsa olmaz bir hale geldi.

Amadeus’un mobil uygulaması; “CheckMyTrip” seyahatleri, öncesinden daha fazla kişiselleştirilmiş bir hale getiriyor. Uygulamada bulunan turlar ve öneriler sayesinde gezginler kendilerini yerel biriymiş gibi hissediyorlar. CheckMyTrip uygulaması gezginlere otel yorumları ve gidecekleri yere kolayca varmalarını sağlayan transferler için rezervasyon yapma imkanı da sağlıyor.

Amadeus, bize 20 yıl önce seyahat satışı gerçekleştirenleri internet üzerine taşıyarak yardımcı olduğu gibi şimdi de aynı şeyi mobil cihazlar üzerinde yapmaya devam ediyor. Amadeus’un AR-GE ekibi, seyahat sağlayıcılarının gelecekte de sorunsuz seyahat deneyimleri sunabilmeleri için mobil yenilikler yaratmaya ve test etmeye devam ediyor.

Barselona’da küresel boyutta düzenlenecek olan dünyanın en büyük mobil etkinliği, “Mobil Dünya Kongresi” yaklaşırken mobil ve seyahatle ilgili bir sonraki en yeni trendleri araştırıyor olacağız. Daha fazla bilgi edinmek için bizi takip etmeye devam edin.

Kaynak: Amadeus

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz