Seyahatin Geleceği: Orta Doğu Seyahat Pazarı

Dijitalin çeşitli sektörlerdeki etkilerine bakıldığında, seyahat endüstrisi belki de bu konuda en olgun olanı.

Mobil cihazların ortaya çıkması ve büyümesi ile pek çok tüketici, akıllı telefonlardan seyahatleri ile ilgili rezervasyonlarını yapmaya başladı. Gezginler çok büyük bir hızla her geçen gün dijital anlayışlarını artırmaya başladı. Seyahat şirketlerinin hızlı, kolay ve çok fonksiyonlu internet siteleri ile bu yeni duruma ayak uydurmaları gerekmektedir.

Orta Doğu’daki Büyüme

Orta Doğu’da turizm geri kalan her şeye göre çok daha hızlı büyümektedir. Beş yıl içinde uçuşların Avrupa’dan ziyade Orta Doğu üzerine yoğunlaşacağını ve Orta Doğu’nun seyahat için bir merkez haline geleceğini tahmin ediyorum.

Orta Doğu, Avrupa ve Amerika’yı yakalama işini Qatar Havayolları ve Emirates’in de bölgeye önemli taşımalar yapması ile hızlandırdı. Geçenlerde Hamad Havaalanı’nı gördüğümde, ortaya çıkan tüm ilerlemelere çok şaşırdım. Sürekli yeni binalar yapıyorlar ve onları geliştiriyorlar. İçimden Birleşik Krallık daha 3. pist için yıllarca uğraşıyorken burada 7 tane var diye düşünmeden edemiyorum.

Mobil cihazların önemi

Ayrıca belli oluyor ki mobil cihazlar Orta Doğu için çok önemli. İngiltere ve diğer seyahat pazarlarına göre burada çok daha büyük bir gereklilik durumu söz konusu. Orta  Doğu’dan müşterilerimiz mobil platformlar konusunda çok ilgili olma eğilimindeler.

Mobil rezervasyonun yükselişinin gelecekte de seyahat ve turizm sektöründe önemli bir yeri olacaktır. Bloğumuz zaten açıkça masa üstünden çok mobil olarak bu işin üzerine düşüp araştırma ve istatistikler ile bu gerçeği ön plana çıkarmıştır ve üzerine daha da çok durulması gereken bir konu olduğunu düşünmektedir. Benim görüşüme göre 2016 yılı, birçok önemli seyahat şirketinin mobil cihazlar üzerine yoğunlaşacağı yıl olacaktır. Bu büyük mobil rezervasyon akımını yakalamak için Digital Trip, müşterilerine masaüstünün sağladığı olanakları sağlayan ve kolayca ulaşabilecekleri üstün bir mobil platform geliştirdi. Seyahat işletmelerinin mobil müşteriyi hedef göstermesi kadar onlara bu mobil servisleri kullanabilecekleri teknolojiyi sağlamak da oldukça önemlidir.

Tüm bu olanların merkezinde sürekli gelişen endüstri lideri bir ürüne sahibiz. Sürekli gelişen ürünlere ve endüstriye adapte yaratıcı çözümler getiriyoruz. Yeni teknolojileri tanımak ve hemen ihtiyaçları karşılamak için teknolojik trendleri ön planda tutuyoruz. Ayrıca 40’tan fazla ülkedeki müşterilerimiz sayesinde, dünyanın her yerindeki teknolojik taleplere cevap verme konusunda tecrübeliyiz.

Tüm seyahat şirketlerine tavsiyem, Orta Doğu pazarını içeriden ve dışarıdan takip etmeleridir. Bölgede güçlü ve pozitif hava hakim ve inancım daha da güçleneceği yönünde. Eğer seyahat şirketleri global düşünür ve büyük resme bakarlarsa, kesinlikle eminim ki Orta Doğu’nun uluslararası seyahatin merkezi olacağını görebilirler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!