Seyahat; Uygulama Öncelikli Bir Dünya için Optimize Edilmeli 0

Yeni araştırmalar, seyahat uygulamalarında harcanan zamanın 2014-2016 yılları arasında % 150 arttığını ortaya çıkardı. 

App Annie’nin bulguları ise 2016’da dünya çapında seyahat uygulaması indirmelerinin 2015’e göre %20 büyüdüğünü gösteriyor. Uygulamalara odaklanan mantıksal analiz şirketi App Annie, bulguların akıllı telefonların halkın sevdiği seyahat arkadaşı haline geldiğini gösterdiğini söylüyor.

Sözcülerden biri, “Seyahat sektörü ekosistemi, birçok akıllı telefon ile erişilebilen eşitli kullanımlar için uygulama ağı yaratan hizmetlerin ayrıştırılması ile kökünden sökülüyor” diye belirtti. 

Şirket özellikle seyahat endüstrisinde kullanılan uygulamaları araştıran bir rapor yayınladı. Bu rapora göre, seyahat halihazırda dijital bir sektör ve de uygulama öncelikli bir dünya için iyileştirilme yapılmalı.

“Mobile geçiş daha geniş sektör değişikliklerine öncelik edebilir. Şirketler daha iyi bir müşteri deneyimi sunmak ve  müşteri yolculuğunda daha büyük bir rol garantilemek için seyahat hizmetlerini yeniden hazırlama imkânına sahipler.”

Rapor, Expedia, Kayak, trivaga ve Skyscanner gibi geleneksel firmalar ile Tui gibi online ve offline firmalar için yapılmış uygulamaları gözden geçirdi.

Rapor aynı zamanda Avrupalı Havayollarının uygulamaları benimsediğini ve müşterilerinin de bu uygulamaları artan oranda kullandığını buldu. Örneğin Rynair’in web trafiğinin %55’inin mobil üzerinden gerçekleştiğini bulgusuna ulaşıldı.

Rapor, uygulamaların marka – müşteri ilişkilerini derinleştirebileceği, geliştirilmiş seyahat deneyimi için beklentileri arttırdığı ve de uygulamaların müşterilere ulaşmak için yeni fırsatlar yarattığı ama hiper-rekabetçi olduğu vurgusuyla sonuçlanıyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe