Seyahat Endüstrisi için 3 Dijital Trend

Hiçbir endüstri teknolojide yaşanan gelişmelerden kaçamaz, aslına bakarsanız herhangi bir endüstrinin böyle bir şeyi denemesi dahi çok saçma olurdu. Dijital teknolojideki gelişmeleri ve aynı derecede online bilgiye olan bağımlılıktaki artışı görmezden gelmek 2016 yılı iş dünyasında kendinizi sabote etmek anlamına gelecektir.

Seyahat endüstrisi de bundan farklı değil, dijital trendler herkes gibi seyahat ve konaklama işletmelerini de etkiledi ve yaşanan bu son gelişmelerle birlikte bu alanda bulunan profesyonellerin de zamana ayak uydurmanın önemini kavramaya ihtiyaçları var.

Adobe’un yayınladığı en son raporda; otel zincirlerinden, seyahat acentalarından, havayolu şirketlerinden, araba kiralama firmalarından ve yolcu gemisi işletmelerinden 170’den fazla üst düzey dijital pazarlama ve e-ticaret yöneticisine gelecekte dijital stratejilerini etkileyecek anahtar trendler ile ilgili fikirleri soruldu.
Burada da bir dizi farklı anlayışı sizler için bir araya getirdik;

Stratejinin Merkezine Mobil Cihazları Yerleştirmek

Şimdiye kadar birçoğumuzun akıllı cihazları oldu ve muhtemelen gerçek dünyada gördüğümüz bir şey için online olarak araştırma yapıyoruz. Bu noktadan hareketle; akıllı telefonlar ve tabletler çevirimiçi ve çevirimdışı deneyimleri bir araya getirmek için mükemmel araçlar. Seyahat işletmelerinin, mobil deneyimlerin doğrudan müşteri deneyimleriyle bağlantılı olduğunu anlamaya ihtiyaçları var, ayrıca fiziksel pazarlamada olduğu kadar mobil içeren bir stratejiye de odaklanmaları gerekiyor. Travel Daily Media’nın verdiği bilgilere göre; online rezervasyonların %50’si mobil cihazlardan yapılıyor, bundan dolayı teknoloji ile birlikte her zaman kullanılabilir, kişiselleştirilmiş bir strateji geliştirmek çok önemli.

Fiziksel ve Dijital Olanı Birleştirmek

Seyahat ve eğlence endüstrisi müşteri deneyiminin her şeyden önemli olduğunu iyi bilir. Müşteriler tatil rezervasyonu yaparken ya da seyahatlerini organize ederken başından sonuna kadar problemsiz bir deneyim yaşamak isterler. Seyahat işletmeleri müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere fiziksel ve dijital tekliflerini birleştirmeye başlamak zorunda. Somut reklamların 2016’da halen bir yeri olsa da fiziksel ve dijital olanı online reklamlarla birleştirmek ve dijital kampanyalar gerçekleştirmek müşteriler için kusursuz bir deneyim yaratmaya yardım edecek, ayrıca fiziksel ve dijital dünyalar arasında bağ kuracaktır. Böyle bir hamle müşteri kazanmak ve tutmak için de yardımcı olacağı gibi işletmelere rekabette kalmak konusunda da yardım edecektir.

Gümüş Sörfçüler İhmal Ediliyor

Bu özel kavram aslında başka bir şirketin (Qikserve) araştırmasının bir parçası. Bu araştırmadan elde edilen bulgulara göre; konaklama endüstrisi, hedef kitleleri arasında yer alan teknoloji meraklısı bireyler konusunda iyi gidiyor; fakat milenyum jenerasyonuna çok fazla odaklanıyorlar. Gümüş sörfçüler(50 yaş üstü internet kullanıcıları) aslında diğer jenerasyonlara göre restoranlarda ve otellerde daha fazla zaman harcıyorlar; fakat bu durum profesyoneller tarafından görmezden geliniyor. Bu grup, önemli bir harcama gücüne sahip, bundan dolayı işletmelerin onları da hedef kitle haline getirmeye ihtiyaçları var. Kendimiz de dahil, işletmelerin bir çoğu dijitalin gelecek olduğunun farkına varmalı!

Yukarıdaki trendleri ciddiye alarak stratejilerinizi değiştirecek misiniz?

Kapak Görseli: Promotions Marketing

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!