Seyahat Acentelerine Instagram Pazarlamacılığına Hakim Olmak İçin Kanıtlanmış İpuçları 0

Gerek aile, gerek iş, gerekse arkadaşlarınızla planladığınız ve çıktığınız bir tatil olsun hiç farketmez, insanlar tatillerini sosyal medyada paylaşmaktan mutluluk duyarlar ve instagram, tatil fotoğrafları paylaşmak için şu anda en popüler sosyal medya aracı. Seyahat pazarında da devrim yaratan Instagram şu anda 300 milyondan fazla aktif kullanıya sahip ve Instagram’da ortalama olarak, günde 70 milyon fotoğraf paylaşılıyor.

Küçük ölçekli seyahat acentelerinden seyahat ve turizm pazarındaki büyük oyunculara kadar Instagram, her seyahat acentesinin sosyal medya cephaneliğinde en etkili araç. Miss Travel ve Social Media Today’e göre, kullanıcıların % 48’i nereye seyahat edeceklerini seçmek için Instagram’ı kullanıyor.

Bir çok seyahat acentesi Instagram’da varlıklarını geliştirirken, Instagram pazarlamacılığı söz konusu olduğunda bazılarınının ise gerçekten oyuna başlamaları gerekiyor. Seyahat acentelerinin kendilerini pazarlamak ve müşteriler çekmek için Instagram’ı nasıl kullanabilecekleri de mutlaka öğrenmeleri gerekiyor.

İnsanları Seyahat Etmeye Teşvik Edin

“Bir resim bin kelimeyi boyar”, güzel yerlerin çarpıcı görüntülerini takipçilerinizle paylaştığınızda bu kesinlikle büyük bir etki yaratır. Satmak isteyeceğiniz destinasyonlara ya da en popüler Instagram konumlarına ilişkin görsel açıdan zengin ve yüksek kaliteli seyahat içeriği paylaşmak, her seyahat acentesinin düzenli olarak yapabileceği bir şeydir. Bu, insanların aklındaki tatil görüntülerinin hiç kaybolmamasına ve insanların bilinç altına işlemenizi sağlar.

Farklı Bir Açısı Gösterin

İnsanlara seyahatin tamamen farklı bir bakış açısını göstererek onlara ilham verebilir ve bu da marka bilinirliği oluşturmanıza yardımcı olur. Örneğin, American Airline, çalışanlarının heyecan verici deneyimlerini çekici görüntülerle sosyal medyada ilham kaynağı olarak paylaşıyor.

Instagram Resimlerinizi Coğrafi Konumla Etiketleyin

Bir resim yüklerken konum eklemek, göze çarpıp erişiminizi genişletmek için basit ama etkili bir yoldur. Unutmayın, birçok kişi seyahat destinasyonlarını bulmak için Instagram’a güveniyor.

Etiket Kullanın

Instagram hakkında en iyi şey karma etiketlerdir.  Yüklediğiniz fotoğraf için insanların ilgisine çekebilecek ve hatta insanların gün içerisinde bakabileceği etiketler kullanın.

 

 

Genç Kuşağa Ulaşın

Instagram, genç seyahat meraklılarını hedefleyen mükemmel bir sosyal medya aracıdır. Bunun için resimleriniz ve içerikleriniz ilginç olmalı ve Instagram’ı aktif olarak kullanmalısınız. Pew Research Center tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 18-29 yaşlarındaki genç erişkinlerin yüzde 53’ünden fazlası bir Instagram hesabına sahipler. Seyahat acentelerinin, kendi Instagram becerilerini geliştirerek bu kesime hitap etmesi mutlaka etkili olacaktır.

 

 

Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriği Kabul Et

Eğer ki Instagram için profesyonel bir işbirliği yapamıyorsanız ya da buna bütçeniz yoksa, sosyal medyada müşterilerinizin ya da takipçileriniz sizin destinasyonlarınızdan yaptıkları paylaşımları, onların da isimlerini paylaşarak yeniden paylaşmak etkili olacaktır.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.