Secret Escapes, Laterooms’un Bir Bölümünü Satın Aldı 0

Secret Escapes, geçtiğimiz ay rezervasyon web sitesinin çöküşünden sonra LateRooms’un fikri mülkiyetini satın aldı.

Sadece üyelere özel otel ve tatiller için indirimler sunan şirketin yaptığı açıklamaya göre satışlarda % 66 artış oldu.
Grup, LateRooms.com ve ortak girişim sitesi LateLuxury.com dahil olmak üzere Late Rooms Limited’in fikri mülkiyetini edindiğini belirtti.

Secret Escapes, LateLuxury.com’u “en kısa sürede” yeniden başlatmayı planlıyor. LateRooms, Süper Break’i de içeren Malvern Grup’un bir parçasıydı.

Secret Escapes , ayrıca premium seyahat sitesi pigsback.com’u satın alarak İrlanda’ya genişledi.
2017 yılında satışları 73,2 milyon £ olan CEO Alex Saint liderliğindeki Grup, geçtiğimiz yıl 101,3 milyon £ satış bildirdi.

Faiz vergi ve amortisman öncesi kar (favök), “karlılığı sağlamak için oluşturulan işletme stratejisi doğrultusunda” bir önceki yıl 8.6 milyon £ zarardan 1.4 milyon £ ‘a yükseldi. Grup zararları 14,6 milyon £ ‘dan 11 milyon £’a düştü.

Kurucu Saint, lüks otellerin boş odaları doldurmalarına yardımcı olmak amacıyla 2010 yılında Secret Escapes’i kurdu.

Kendisi, Sunday Times’a tatillerin, tüketicilerin vazgeçeceği “son lükslerden” biri olduğunu ve
“İtalya, İzlanda ve gurme tatillerinin popüler” olduğunu söyledi.

Sonuçları açıklayan Saint, “2018’deki performanstan ve şirket içi teknolojimizin sürekli gelişiminde kaydedilen ilerlemeden memnunum. İlham verici seyahat deneyimlerine olan talep, özel olarak oluşturulmuş ve özgün deneyimlere daha fazla önem veren tüketicilerle birlikte büyümeye devam ediyor. Çok büyük ve bağlı bir üyeliğe sahibiz ve verilerimizi ve teknolojimizi kullanarak, daha fazla büyümeyi sürdürmek için giderek daha fazla kişiselleştirilmiş teklifler yaratabilir ve pazarlayabiliriz. İşi büyütme stratejimize, karlı bölgelerimizdeki varlığımızı güçlendirmeye, gelişmekte olan bölgelerimizdeki pazar payımızı arttırmaya ve satın alımların entegrasyonunu sürdürmeye odaklanmaya devam ediyoruz” dedi.

Secret Escapes, Eylül ayında maliye şefi olarak Zoopla emlak sitesinden Andy Botha’yı Finans Yöneticisi olarak görevlendirmişti.

Sunday Times’a göre bu durum, satış veya fon toplamaya hazırlık gibi okunabilir. Şirket geçen yıl Temmuz ayında Merian Global Investors’tan 52 milyon £ fon sağladı. Diğer risk sermayesi destekçileri arasında Atlas, Google Ventures ve Octopus bulunuyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.