Sabre, 2016 Yılı Beklentilerini Paylaştı 0

Seyahat teknolojisi çözümleri alanında lider firmalardan biri olan Sabre Corporation 2015 yılı dördüncü çeyrek ve tüm yıla ilişkin finansal sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı.

2015 yılını büyümeyle kapatan Sabre’nin Başkanı ve CEO’su Tom Klein, 2016 yılında da büyümenin devam edeceğini bildirdi. Klein ayrıca yatırımcılara, “Pazara hızlı ve kapsamlı bir şekilde yenilikçi teknoloji getirme becerimizin yanı sıra, operasyonel mükemmelliğe ve satış süreç yönetimine olan bağlılığımız, yılın sonunda sağlam sonuçlar almamızı sağladı. Son iki yıldır iş süreçlerini daha hızlı ve uygun maliyetli şekilde otomatik hale getiren Sabre Intelligence Exchange de dahil olmak üzere pazara 30’dan fazla yenilikçi ve benzersiz çözüm kazandırdık. Hava yolu şirketleri bunlardan en iyi şekilde faydalanıyor, gelirlerini en üst düzeye çıkarıyor, müşteri deneyimini iyileştiriyor ve IT maliyetlerinde tasarruf sağlıyor” şeklinde konuştu.

2015 yılında öne çıkanlar:

  • Sabre Travel Network‘ün gelirleri %13 oranında artış gösterirken rezervasyonlarda da %18’lik artış görüldü.
  • Sabre Travel Network sonuçları arasında Asya Pasifik bölgesinde lider küresel dağıtım hizmeti sunan ve şu anda Sabre bünyesinde faaliyet gösteren Abacus’un satın alınması da bulunuyor.  Abacus operasyonlarının şirket bünyesine dahil edilmesiyle birlikte Sabre Travel Network’ün küresel pazar payı %36,6’ya yükseldi. Bunun içinde Kuzey Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki pazar payı büyümeleri de yer almaktadır.
  • Sabre Airlines Solutions iş kolunda gelirler %11 oranında arttı.
  • Sabre’nin rezervasyon sistemini kullanan hava yolu şirketleri, %15’lik artışla dünya çapında 585 milyon yolcuyu uçurdu.
  • American Airlines, US Airways ile birleşmesini tamamlamak için çalıştığından, Sabre Airline Solutions da sektör tarihindeki en büyük entegrasyon projesini destekleyerek Ekim ayında tüm American Airlines rezervasyon sistemini American Airlines yöneticilerinin “kusursuz” olarak nitelendirdiği girişim ile Sabre platformuna geçirdi.
  • Sabre, 2015 yılının sonunda otelcilik sektöründe lider küresel dağıtım sistemi olan Trust International’ı bünyesine katacağını duyurdu.  Bu satın alma işlemi Ocak ayında tamamlandı. Sabre Hospitality Solutions iş kolu, şu anda dünyanın dört bir yanında yaklaşık 32.000 otel için misafir rezervasyon sistemini işletmekte ve yönetmektedir.
  • Sabre, diğer önemli gelişmelerin yanı sıra EMEA başta olmak üzere Sabre Travel Network için rezervasyonlarda yıllık %14,6 oranında artış bildirdi.

Sabre Hakkında

Sabre Corporation, küresel seyahat sektörünün lider teknoloji sağlayıcısıdır.

Sabre’nin yazılım, veri, mobil ve dağıtım çözümleri, yüzlerce havayolu şirketi ve binlerce otel tarafından, yolcu ve misafir rezervasyonları, gelir yönetimi, uçuş, ağ ve mürettebat yönetimi gibi kritik operasyonların yönetilmesinde kullanılmaktadır.

Sabre ayrıca, seyahat alıcılarıyla tedarikçilerini birbirine bağlayarak yıllık olarak tahmini 120 milyar $’ın üzerinde seyahat harcamasını işleyen dünyanın en önde gelen seyahat pazarını işletmektedir.

Merkezi Southlake, Texas, ABD’de bulunan Sabre’nin, dünya çapında yaklaşık 160 ülkede ofisi bulunmaktadır.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.