Rynair Eski Başkan Vekili, Hostelworld’ün Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Seçiliyor 0

Hostel rezervasyonu yapmak istediğimizde en büyük yardımcılarımızdan biri şüphesiz Hostelworld. Dünyanın neresine gidersek gidelim konaklama endişelerimizi gideren, bizlere en iyi hizmeti sunan sitelerden. 

Bu zamanlarda ise üst düzey yönetim değişiklikleri ile gündemde. Altı yıldır başkan olarak görevini sürdüren Richard Segal görevini bağımsız yönetim kurulu üyesi Michael Cawley’e bırakıyor.

Segal, düşük maliyetli çevrimiçi konaklama rezervasyon platformundan istifa ederken yerini eski Ryanair genel müdür yardımcısı Cawley’nin alması durumu bu yıl içinde teyit edilecek. 

Bu arada HomeAway kurucu ortağı Carl Shepherd, 1 Ekim’de İrlandalı bir şirkete bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak katılacak.

Hostelworld‘ün ilk yarı grup rezervasyonları için % 11’lik bir artışla 3.9 milyon ulaşması üzerine, bir yönetim kaygısı yaşanır hale geldi. 2016 aynı dönemde yapılan rezervasyonlara göre, bu yılın ilk altı ayında yapılan tüm rezervasyonların yarısı, % 43’lük artışla mobil cihazlar aracılığıyla geldi. Genel gelir,% 16 artarak 46,6 milyon avroya, düzeltilmiş kazançlarla [EBITDA] % 27 artışla 12,9 milyon avroya yükseldi. Ortalama rezervasyon değeri ise % 3,5 yükseldi.

Başkan Feargal Mooney: “Uzun vadeli strateji ve yürütmemizden eminiz. Terör saldırıların seyahat talebi üzerine genel makro ekonomik belirsizliklerin ve döviz dalgalanmalarının etkisiyle işimiz için riskleri idare etmeye devam edeceğiz” dedi.  Grubun büyümeye geri döndüğünü ve bunun toplam grup rezervasyonlarının % 92’sini temsil eden öz Hostelworld markasının gücünü, devam eden ürün, pazarlama ve operasyonel girişimlerinin başarısını yansıttığını belirtti.

Ayrıca, 2016 yılının ikinci yarısında görülen güçlü ticaret, 2017 yılının ilk aylarında devam ederken tüm coğrafyalardaki rezervasyonları arttırdı. 2016 yılının ilk yarısında büyüme seviyesi, 2016 yılının ilk yarısında zayıf bir karşılaştırma ile gururlandırırken Haziran ile Ağustos döneminde büyüme oranları daha mütevazı oldu. 

Yıl sonu sonuçlarına ilişkin beklentiler ise değişmedi ve % 6 arttı. Segal, grubun çok fazla değişiklikten geçtiği ve güçlü bir ilerleme katettiği son altı yıl içinde Hostelworld başkanlığı rolünü üstlenme ayrıcalığını yaşadığı için oldukça mutlu olduğunu belirtiyor.

Segal, “Hostelworld, büyüyen uluslararası pazarlarda başarılı olmak için çok iyi bir konumda. Michael, Feargal ve grubun tamamına en iyi dileklerimi iletirken Carl’a Hostelworld’e hoş geldin diyorum. Endüstri ve pazarlarımız için oldukça geniş bilgi ve tecrübe birikimi sağlayacak biri.  Onun tavsiyeleri grubun ilerlemesi için oldukça aydınlatıcı olacaktır “dedi. 

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.