Ryanair, Kabin İçi Bagaj Kurallarına Yönelik Değişiklikleri Erteledi

Ryanair, bagajlarla ilgili uygulamalara yönelik ilave değişiklikleri uygulamaya koymayı 15 Ocak 2018 tarihine erteledi.

Ryanair’in planladığı değişikliklerin gerçekleştirilmesinin ardından, sadece öncelikli biniş yapan müşteriler kabine iki çanta getirebilecekler. Bu kişiler dışındaki yolcuların, ikinci bagajlarını biniş kapılarında görevlilere teslim edilmesi gerekecek. Bu bagajlar, ücretsiz olarak emanet alınacak.

Uygulamaya yönelik erteleme, yoğun yılbaşı ve Noel dönemini olumsuz etkilememek için getirildi ve geçtiğimiz Eylül ayında, bagaj check-in ücretinin 35£’dan 25£’ya indirilmesini ve bu bagajlar için bagaj hakkının 15 kg’dan 25 kg’ya yükseltilmesini takiben gerçekleşti.

Ryanair’den Kenny Jacobs, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Ocak ayından itibaren, öncelikli olmayan müşteriler için tek bir küçük, taşınabilir çanta kısıtlaması getirileceğini; böylece uçaklara binişlerin hızlandırılacağını ve uçuşlardaki gecikmelerin ortadan kaldırılacağını belirtti.

Jacobs, açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: “Müşterilerimize, check-in işlemleri gerçekleştirilen bagaj hakkında %33’lük bir artış ile daha düşük bagaj ücretleri sunan yeni bagaj uygulamamızın ilk aşamasını halihazırda faaliyete geçirmiş bulunuyoruz. Bu uygulama, biniş kapılarına kabine yanlarında getirecekleri ikişer çanta ile gelen ve uçuşlarda gecikmelere yol açan müşterilerin sayısında azalma sağlayacak.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!