Rezidor Ekonomi Segmentine Girmek için Prizeotel’i Satın Aldı.

Rezidor Otel Grubu 14.7m avroya %49 hissesini satın aldığı, sonraki 4 yıl boyunca %51 hissenin haklarını da güvenceye aldığı prizeotel ile ekonomi segmentine girdiğini duyurdu. Prizeotel Almanya’da hizmet veren biri yapım aşamasında 4 tesislik yeni bir otel zinciri olan dinamik bir kuruluştur. Marka, Marco Nussbaum tarafından kurulmuş olup, New York tabanlı endüstriyel tasarımcı Karim Rashid ile birlikte yaratılmıştır.

Berlin şehrinde gerçekleşen Uluslararası Otel Yatırım Forumu’nda (IHIF)   Rezidor Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Wolfgang M. Neumann yaptığı konuşmada “Girişimci ve yaratıcı bir ticari marka olan prizeotel ile iş birliği içinde olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Misafirlerimizin değişen ve gelişen isteklerine daha hızlı cevap verebilme imkan sağlayarak, orta ölçekten lükse kadar değişiklik göstermekte olan, saygı uyandıran marka portföyümüze en iyi şekilde uyum sağlıyor. Bu iş birliği ile hem müşterilerimize hemde sahiplerimize daha fazla seçenek ve olanak sunuyoruz. Bir başarı hikayesi olan prizeotel, yenilikçi ve kentsel tasarımı, teknoloji odağı, kişiye özel yaklaşımı ve benzersiz takım kültürü ile Rezidor için en iyi seçenekti. Hızlı gelişimi ve ekonomik dönemlere karşı esnekliği ile yükselen bir trend olduğundan, gerçekleşen satın alma, ekonomi segmentine hızlı bir giriş yapmamıza olanak sağladı.” sözlerine yer verdi.

Prizeotel Genel Müdürü Marco Nussbaum ise “Tek başımıza küçük şeyler yapabiliriz, birlikte çok daha fazlasını yapabiliriz. Prizeotel’i yerel bir seçenek olmaktan, uluslararası bir markaya dönüştürebilecek Rezidor ile yaptığımız iş birliğinden memnuniyet duyuyorum. Şimdi ise, 2009’da başladığımız yolculuğumuzun alışılmadık başarısının bir sonraki bölümünü yazabiliriz. Mutluyum, guruluyum ve en önemlisi bu benzersiz markayı yaratmakta iş ortaklarımıza olduğu gibi her bir  prizeotel çalışanına adanmışlık ve çalışkanlıkları ile çıkardıkları iş için şükran doluyum.”  sözlerine yer verdiği konuşmasını “Prizeotel’in mevcut gayri menkul sahipleri, mülkü elden çıkarmayıp ilerideki projelere yatırım yapmayı planlamaktadırlar.” diyerek bitirdi.

Satın alımın tamamlanmasının ardından Rezidor ve prizeotel markanın iş geliştirme, satış pazarlama ve sunum konularında entegre olmuş bir yaklaşım planlamakta. Prizeotel, Marco Nussbaum tarafından yönetilmeye devam edecek ve takımı ile tüm sorumluluğu üstlenmeye devam edecek. Stratejik konularda ise Rezidor Wolfgang M. Neumann tarafından temsil edilen hissedar haklarını kullanacak.entegre olmuş bir gelişim ve ticari destek, büyüme imkanlarını ve iş desteğini ptimize etmek için prizeotel’e katkıda bulunacak

Rezidor Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Geliştirme Müdürü Elie Younes’de “Prizeotel’in marka bilincini Rezidor’un uluslar arası uzmanlığı ile birleştirmek her iki firma için değer yaratacaktır. İleride daha da büyüyerek ilk olarak Avusturya, İsviçre ve Benelüks’te anahtar şehirleri hedef alarak Alman ağını genişletmeyi hedefliyoruz. Önce kira sözlşemesi ve yönetim anlaşmaları ile ile  veya iş anlaşmaları ile hedefliyoruz.” sözleri ile görüşlerini dile getirdi.

Prizeotel şuan 3 tesisinde toplam 555 oda ile Hamburg, Hannover ve Bremen’de hizmet vermektedir. Karim Rashid tarafından özel olarak tasarlanan oteller fütüristik bir görünüme sahip ve teknoloji odaklıdır. Uygun fiyata sorunsuz bir iş seyahati için veya dinlenmek için güzel bir deneyim sahibi olmak istiyorsanız prizeotel iyi bir seçenek. Hamburg tesisinin devamı niteliğinde olan Hamburg-Reeperbahn tesisi duyurusu da yine bu forumda yapılmıştır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!