Rezervasyonu Artırmak için Reklamlarınızda Olması Gereken 3 Özellik 0

Tüketiciler online reklamlara ortalama olarak 4 saniyeden az süreyle bakıyor. Buna rağmen insan beyni gözün gördüğü kareleri yalnızca 13 milisaniyede yorumluyor. Bu açıdan bakınca 4 saniye, aslında ifade ettiğinden çok daha uzun görünüyor. Öyleyse, tüketicilerle yalnızca dört saniyede nasıl bağlantı kurabilirsiniz? İşte gezginleri sitenize çekmek ve sonunda rezervasyon yaptırmak için sahip olmanız gerekenler.

Misafirlere ilham vermek olmazsa olmazınız

Henüz kesin kararını vermemiş gezginler, otel ve havayolu şirketlerinin onlara ilham olmasını bekliyor; örneğin kumsallar, büyük yataklar ve açık büfe kahvaltılar görmek istiyorlar. Özgün reklamlarınız, gezginlere görmek istediklerini görseller ile sunmanın en önemli yollarından biridir.

Eğer bir kayak merkeziyseniz, karla kaplı dağları ve sıcacık şömineleri gösteren reklamlar, gezginlere ziyaret ettikleri tesiste neler görecekleri hakkında bir fikir verecektir.

Doğrudan rezervasyon arayan oteller ise sağladığı kolaylık ve imkanlar ile gezginlere ilham olmalı. Oda büyüklüğü, spor salonu, havuz ve restoranlar, gezginlerin konaklama deneyimi hakkında önceden fikir sahibi olmasını sağlayacaktır. Ek olarak, güncel teklif ve indirimler de gezginleri hedeflemede önemli bir unsur olabilir.

Reklamlarınız Oldukça Açık Olmalı

Özellikle bir etki oluşturmak için dört saniyeye sahip olduğunuz düşünüldüğünde, gezginler ile bağ kurduktan sonra, markanızı gezginlerin aklının bir köşesinde tutmanız çok önemli.

Ancak, tüketici bu mesajın nereden geldiğini bilmezse, markanızı nasıl değerlendirecek?

Sojern, gezginlerin markanızı kolayca tanımlaması için, marka logonuzu açık ve internet sitenizle uyumlu seçmenizi öneriyor. Dahası, reklamın başında marka logosunu bulundurma, marka çağrışımını %300 artırıyor.

Sonraki Adım Kolayca Tanımlanabilmeli

Gezginler, rezervasyon aşamalarında ilerlerken bu aşamaların kolaylaştırılması çok önemli. Misafirlerinizin rezervasyon deneyimini basitleştirmesi açısından, açık bir yol haritasına sahip olmanız oldukça önemli. Yol haritanız, misafirinizin reklama tıklamasıyla birlikte sonraki adımın neyi içerdiğini açıkça belirtmeli.

Kaynak: Sojern

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.