Expedia, Motel 6’yı Teknolojiyle Donatacak 0

Oteller için yazılım, pazarlama ve veri araçları sunan Expedia Teknoloji platformu, Motel 6’nın ana şirketi G6 ile yaptığı anlaşma doğrultusunda Motel 6’ya teknoloji hizmeti sağlayacak.

ABD’deki en tanınmış ucuz otel markalarından Motel 6 ve uzun süreli konaklamaya odaklanan kardeş şirket Studio 6, ABD ve Kanada’da 1400’den fazla mülke sahip.

G6, özel sermayeli bir şirket olan Blackstone bünyesinde hizmet veriyor.

Expedia ve G6, ortaklıklarına bağlılık kaydı ve Expedia siteleri aracılığıyla My6 üyelerini fiyatlama adımlarıyla başlayacak. Expedia’nın yalnızca üyelerine sunduğu hizmetler ve kurumsal medya çözümleri konulu reklam programı da ortaklığın ilk safhalarında ele alınacak.

İkili gelecekteki girişimlere ilişkin de ortaklaşa çalışacak. Ortaklığa konu olan detaylardan biri de işleme uygun veri sunabilen ve ortakları gelirlerini optimize etmeleri için akılcı kararlar vermeye yönlendiren bir gelir yönetimi aracı olan Rev+.

Expedia’nın dünya genelinde 1800’den fazla uzmandan oluşan piyasa yönetimi ekibi, G6 mülklerinin Expedia sitesinden talep çekmesi ve fiyat ile değeri maksimize etmesi için piyasa içgörüleri ve ticari istihbarat sağlayacak.

G6 Pazarlama Kurulu Başkanı Lance Miceli’ye göre ileride çok daha fazla gelişme göreceğiz: “Bu Expedia ve G6 arasındaki büyük stratejik ilişkinin yalnızca ilk adımı. Bu ortaklık doğrultusunda Expedia teknolojisini ve pazarlama becerilerini kullanarak markamızı güçlendirecek ve önemli ihtiyaçları karşılayacağız. ”

Expedia’nın teknoloji iştiraki, şirketi yalnızca seyahat ürünleri sağlayıcısı olmaktan öteye geçirip otellere teknoloji hizmeti sağlamasına da imkan tanıyor.

Bağlılık kaydı, gelir yönetimi ve reklam programlarına ek olarak Expedia araç kiti, özel paketleri ve MICE rezervasyon teknolojisini de içeriyor.

Expedia ayrıca Amadeus ile Expedia üye ağı(EAN) arasında yaptığı anlaşma ile iş ağını da genişletiyor.

Dünya genelindeki Amadeus acenteleri EAN oranları ve elverişliliği fırsatıyla 350.000 otelde rezervasyon yapabilecek.

Her rezervasyon sonucu bir PNR oluşacak ve yolculuğun programındaki tüm detaylar böylece konsolide edilecek.

Acenteler ayrıca ön ödeme, acente veya kredi kartı ile sonradan ödeme, kredi marjı ve para transferi gibi çeşitli ödeme seçeneklerine de sahip olacak.

EAN ile rezervasyon yapacak acenteler rezervasyon detaylarını yalnızca bir defa sisteme girecekler. Girilen bilgi doğrudan muhasebe bölümüne iletilip kullanıcıya fatura gönderilecek.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.