Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bir dijital işletmeler platformu olan Red Ventures, NC2 Media’nın önde gelen küresel seyahat medya şirketi ve dünyanın bir numaralı seyahat rehberi markası olan Lonely Planet’i açıklanmayan bir tutar karşılığında satın aldı.

Güvenilir bir basılı, çevrimiçi ve mobil seyahat kaynakları sağlayıcısı olarak Lonely Planet, 150 milyondan fazla seyahat rehberi hazırladı, yılda 186 milyon kişiye ulaştı ve dünya çapında 22.000 destinasyonu kapsıyor.

Red Ventures’in kurucu ortağı ve CEO’su Ric Elias; “Seyahat endüstrisi eşi görülmemiş bir gerileme yaşarken, her zamankinden daha güçlü bir şekilde geri döneceğine inanıyoruz ve hiçbir marka modern kaşifin büyüsünü Lonely Planet kadar iyi temsil edemez.

“Lonely Planet, seyahat portföyümüze katılarak bizi gezginler için tüketici yolculuğunda devrim yaratacak şekilde konumlandırıyor ve daha fazla insanın nereye gideceklerini, oraya nasıl gideceklerini ve vardıklarında ne yapacaklarını keşfetmelerine ve karar vermelerine yardımcı oluyor” dedi.

Lonely Planet, yaklaşık 50 yıldır her türden gezgin için ilham verici ve güvenilir bilgiler sağlıyor. Uluslararası marka, mobil deneyimler ve aranan yerel rehberler de dahil olmak üzere dijital ve basılı içerik aracılığıyla her yıl dünya çapında yüz milyonlarca gezginin öğrenmesine ve harika maceraların keyfini çıkarmasına yardımcı oldu. Red Ventures, Lonely Planet’i bugün de olduğu gibi ikonik marka yapan rehber kitaplarını yayınlamaya kararlıyken, Lonely Planet’i dijital çağa taşımayı hedefliyor.

Red Ventures ve Lonely Planet, seyahatin iyilik için bir güç olabileceği inancını paylaşıyor ve birlikte, daha fazla gezginin seyahate geri dönerken güvenli ve sorumlu bir şekilde dünyayı dolaşmasını sağlamayı hedefliyor. The Points Guy’ı da içeren Red Ventures seyahat portföyü, Lonely Planet’in mevcut premium içeriğini tescilli bir veri platformu ve kanal uzmanlığıyla birleştirerek daha fazla gezginin araştırmasına, rezervasyon yapmasına ve seyahatlerinin keyfini çıkarmasına yardımcı olmak için tasarlanmış uçtan uca deneyimler yaratacak.

Red Ventures’ın Ekim ayında ViacomCBS’den satın aldığı CNET Media Group ile birlikte Lonely Planet satın alımı, Red Ventures’ın kişiselleştirilmiş dijital içeriği veriye dayalı öngörüler ve tüketicilerin keşfetmesine yardımcı olacak ve çeşitli sektörlerde karar vermelerini sağlayacak ürünlerle bir araya getirerek tüketici yolculuklarının geleceğini dönüştürme vizyonuna dayanıyor.

Elias; “Red Ventures olarak dünyanın en yararlı ve güvenilir markalarını, her gün hizmetlerimizi kullanan milyonlarca insana süper hizmet sunmamızı sağlayan bir dijital pazarlama platformu ve metodolojisi ile bir araya getiriyoruz.

“Sorunsuz deneyimler ve daha derin, kişiselleştirilmiş ilişkiler sayesinde, daha fazla insanın hayatın en önemli kararlarını vermek için ihtiyaç duydukları bilgileri ve araçları bulmasına yardımcı olmak için benzersiz bir donanıma sahibiz” dedi.

Dünyanın dört bir yanından Lonely Planet çalışanları, şirketin ayak izini Tennessee, İrlanda, Çin ve Hindistan’ı içerecek şekilde genişleten Red Ventures’a katılacak. CEO Luis Cabrera, NC2 Media ile devam ederken, Lonely Planet’in liderlik ekibi bozulmadan kalacak.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz