Qatar Airways CEO’su Al Baker, Havacılıkta Yeni Bir Düzenleme Çağrısında Bulundu 0

Al Baker, Sydney’deki Havacılık Konferansı merkezinde toplanan, dünyanın dört bir yanından gelen havacılık uzmanlarının ve yöneticilerinin önünde bir açılış konuşması yaptı.

Kendisi, Katar Havayolları‘nın, Katar Devleti’ne karşı uygulanan yasadışı ambargonun yıl dönümünde direnişi ile ilgili olarak konuşmasına başladı. Daha sonra ise havacılık sektöründeki adalet ve düzenlemenin önemi üzerine devam etti.

CEO Akbar Al Baker; “Bu hafta Sidney’de dünyanın dört bir yanından havayolu CEO’su ve havacılık liderleri, IATA Yıllık Genel Toplantısı için i bir araya geldi ve Havacılık için mükemmel bir platform sağlayan bu etkinliğin bir parçası olmaktan memnuniyet duyuyorum”

“Havacılık endüstrisi büyümeye devam ediyor ve IATA AGM ve Havacılık Merkezi etkinlikleri gibi etkinlikler dünyanın dört bir yanından liderleri bir araya getirmek ve yüz yüze tartışma ve müzakereyi sağlamak için çok önemli. IATA Yönetim Kurulu Başkanı olarak, havacılık sektöründeki adalet ve düzenlemeler adına böyle bir açık tartışmayı savunmaya devam edeceğim ”dedi.

Al Baker, “havacılık endüstrisinde adalet ve düzenleme” ile ne kastettiğini belirtmedi. Ancak, Google’da hızlı bir arama, genel fikrin adil ve şeffaf bir pazar sağlanması olduğunu ortaya koyuyor. Bunun, haksız piyasa uygulamalarıyla suçlanan devlete ait, ağır sübvansiyonlu Körfez taşıyıcılarından birinden geliyor olması ise oldukça ironik.

Üstelik, bu yönetici, temel düşüncesinin havayolu şirketi CEO’luğunun “çok zorlu bir pozisyon olduğu için” bir erkek tarafından yapılması gerektiğini de söyleyen aynı yönetici. Al Baker bu cinsiyetçi açıklama için derhal özür diledi. Kadınlar tüm havayolu CEO’larının% 5’ini oluştururken; 2014 itibarıyla, dünya çapında faaliyet gösteren 248 havayolunun 12’si kadınlar tarafından yönetiliyordu.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.