Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Karantina kısıtlamaları gevşetilirken, OYO markası altında bulunan Birleşik Krallık’taki bağımsız otellerde “minimal dokunuş” deneyimi sunulmaya hazırlanıyor.

Yeni operasyonel prosedürler, sosyal mesafeye olan ihtiyacı karşılarken sıkı hijyen seviyeleri sağlamayı amaçlamaktadır.

Çevrimiçi mülk açıklamalarında ‘Dezenfekte Edilmiş Konaklamalar’ etiketi görüntülenecek, bu da personelin yeni süreçlerde tam olarak eğitildiği ve otelin bunları uygularken yüksek bir uyum seviyesine ulaştığı anlamına gelecek.

OYO, hükümet tarafından önümüzdeki haftalarda ilan edilebilecek spesifik parametreleri veya yeniden açma koşullarını dahil etmek için standart işletim prosedürlerini sürekli olarak gözden geçireceğini ve güncelleyeceğini belirtti.

OYO, Birleşik Krallık’taki markasının altında 200’den fazla küçük ve orta ölçekli mülk bulunuyor.

İngiltere ve Avrupa Başkanı Rishabh Gupta; “Otel endüstrisinin karantina sonrası ortamda karşı karşıya kaldığı“ yeni normal ”, genellikle sınırlı kaynak ve bütçelerle çalışan küçük, bağımsız, semt otelleri için gerçek bir takım zorluklar doğuruyor.

“OYO, mükemmel hijyeni maliyet verimlilikleriyle dengeleyen özel çözümler sunmak için ortaklarıyla birlikte çalışıyor; bu değerli otellerin hem çekici hem de yaşayan olarak kalmasını sağlamak için teknoloji kullanımının yanı sıra pratik adımlar da atıyor” dedi.

Güncellenmiş işletim prosedürlerinde:

Fazladan alan yaratmak ve misafirlerin sandalye ve kanepeler kullanmalarını engellemek için fazla mobilyalar lobi alanlarından kaldırılacak ve sosyal mesafeyi sağlamak için zemine işaretler konacaktır.

Oda anahtarları ve TV uzaktan kumandaları gibi dezenfekte edilebilir taşınabilir ürünler misafirlere kilitli torbalar içinde sunulacak; ve yatak odalarında kirli havlular ve kullanılmış banyo malzemeleri için konukların kullanacağı çoklu torbalar temin edilecektir.

Otel personelinden, özel bir ihtiyaç durumu olmadıkça konukların valizlerine dokunmaktan kaçınmaları istenir; ve asansörler aynı anda sadece bir aile / bir odanın sakinleri tarafından paylaşılmalıdır.

Otellere Koronavirüs belirtileri ve doğru el yıkama teknikleri gibi önemli bilgiler içeren posterler verilmektedir.

Mülk yöneticileri, konuklarla etkileşime geçmenin yeni yollarını keşfetmeye teşvik ediliyor – örneğin, odada bildirilecek bir onarım ve bakım sorunu varsa video görüşmesi yoluyla.

Check-out sırasında konuklara çevrimiçi bir ödeme bağlantısı gönderilecek ve mümkün olan her yerde nakit veya kart yerine faturalarını çevrimiçi olarak ödemeleri istenecektir.

Otellerden hem personelin hem de konukların kullanımı için el dezenfektanı, maske ve tek kullanımlık eldiven stokları bulundurmaları istenir. OYO bir satıcı listesi sağlıyor ve mümkün olduğunda bu öğeler için toplu fiyatlandırma görüşmesi yapıyor.

OYO ayrıca, konuklar ve personel arasında minimum temasla sorunsuz bir süreç sağlayacak, uygulama tabanlı uzaktan check-in için teknolojisi geliştiriyor.

Konukların anahtarlarını resepsiyondan ziyade odalarının dışında alabilmeleri için dijital anahtar kutuları takılabilir.

Gupta; “Bazı tedbirler konukların işbirliğini ve iyi niyetini gerektirebilir ya da her noktada konuklara yardımcı olmak için otel sahibinin doğal içgüdüsüne karşı çıkabilir; ancak herkesin, ilgili prosedürlerin herkesin refahı için takip edildiğini anlayacağından eminiz.

“OYO ve ortakları, ilgili hükümetler izin verir vermez otelleri yeniden açmayı dört gözle bekliyor” diyerek ekledi.

OYO, yeni standart işletim prosedürlerini mevcut ortaklarına tanıtmak için bir web semineri düzenlendi.

Daha küçük, bağımsız otel işletmeleriyle ilgili belirli hususlar ışığında, güvenli ve verimli bir şekilde yeniden açılmaya ilişkin benzer zorluklarla karşı karşıya olan ve OYO markası altında olmayan işletmelere de açık olacak başka bir web semineri de planlandı.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz