Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tui ve Booking.com, bu yazdan itibaren Avrupa seyahat devinin üçüncü taraf işi olan etkinlikler sektöründe “önemli bir büyüme ” konusunda işbirliği yapmaya hazırlanıyor.

Anlaşma, Booking.com müşterilerinin Temmuz ayından itibaren Tui’nin büyüyen etkinlikler segmentine ve dijital iştiraki Musement’e doğrudan erişim elde etmesini sağlayacak.

Müşteriler, Musement turları, turistik yerler, etkinlikler ve deneyimler envanterinden 70.000 seçeneğe erişebilecek.

Musement, şirket teklifini genişletmeye ve müşterilere uçtan uca seyahat teklifi sunmaya çalıştığından, Booking.com seyahat platformundaki ilk üçüncü taraf tur ve etkinlik envanteri olacak.

Sözleşmeler imzalandı ve işbirliği 2020 yazında başlayacak, Tui Grup dijital bir şirkete dönüşümünü daha da hızlandırdığını açıkladı.

Tui, 18 ay önce Milano merkezli teknoloji başlangıcı Musement’i satın aldı ve onu turlar ve etkinlikler için dünyanın önde gelen platformunda geliştirmeyi planlıyor.

Bir sonraki adım, bir milyon etkinlik, deneyim ve geziyi kapsayacak şekilde platformun portföyünü büyütmek.

Tui Destination Deneyimleri Genel Müdürü David Schelp; “Dünyanın dört bir yanında çekici ve çeşitli seçenekler, müşterilerin rezervasyon yapması da kolay ve hızlı – bu işbirliği sayesinde sunacağımız şey bu. Dijital deneyim pazarlamasının genişletilmesi, Tui’nin dijital stratejisinin odak noktasıdır. Musement’in satın alınmasını ve platformda yer alan etkinlik portföyünün genişlemesini şimdi dünya çapında pazarlama konusunda uzman olan Booking.com ile ortaklık izliyor. Faaliyet sektöründe benzersiz bir profilimiz var, bu da bizi hem müşteriler hem de önemli turizm ortakları için cazip kılıyor” dedi.

Booking.com Çekim Merkezleri Başkan Yardımcısı Lawrence Hester; “Gezginleri, gerçekleştirecekleri geniş kapsamlı harika seçeneklerle sorunsuz bir şekilde birleştirmek, herkesin dünyayı deneyimlemesini kolaylaştırmak için uzun vadeli görevimizin bir parçasıdır” dedi.

“İnsanların, başlangıçta eve biraz daha yakın olsa bile, tekrar güvenli olduktan sonra seyahat etmeyi hayal etmeye başladıklarını biliyoruz. Müşterilerimize tek bir platformda mümkün olan en iyi tur, etkinlik ve benzersiz deneyimleri sunabileceğimizden emin olmak için temeli atmakla meşgulüz. Tui ve Musement, son derece uyumlu bir teknoloji platformuna, ölçeklenebilir bir iş modeline ve küresel müşteri tabanımıza çok cazip geleceğine inandığımız planlı bir ürüne sahip. Bu nedenle, bu yolculukta sonraki adımları onlarla birlikte atmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz