Otobüsle Tura Giderken Dikkat Etmeniz Gereken Şeyler

Otobüs turlarına katılmak, ulaşım ve kalacak yeri dert etmeksizin manzaranın tadını çıkarabilmeniz için gerçekten güzel bir yol. İşte rezervasyon yapmadan önce paranızın hakkını veren bir turu seçmek için dikkat etmeniz gereken şeyler.

Sadece bu aralar popüler olduğu için tura katılmak istemezsiniz değil mi? Birçok insan yolda neyle karşılaşacağını bilmeden rezervasyon yaptırıyor. Otobüsün büyüklüğü ve tur ücreti tabi ki düşüneceğiniz şeylerin başında geliyor. Ancak bunların yanında aşağıda belirttiğimiz faktörleri de göz önünde bulundurmalısınız.

  • Gezi Programı: Bazı turlar diğerlerine göre daha geniş bir paket sunmakta. Her bir bölgede ne kadar kalmak istediğinizden, kesinlikle görülmesi gerektiğini düşündüğünüz yerlerin tur programında yer aldığından emin olun. Ne kadar fazla zaman geçirmek istiyorsanız, gün içinde o kadar az yer değiştireceksiniz demek.
  • Rehberlik Ücreti: Komisyonla değil de belirli bir maaşla çalışan rehberler sadece el altından ek ücret verenleri değil vermeyenleri de daha iyi noktalara götürecektir.
  • Hedef Kitle: Tur şirketinin turu kimler için düzenlediğine dikkat edin. Daha çok ailelere yönelik bir tursa, çocukların gürültüsüyle ve genellikle onların hedef alındığı etkinliklerle başa çıkmanız gerekebilir.

Eğer tek başınıza böyle bir yolculuğa çıkmış olmayı istiyorsanız, yeni insanlarla tanışma şansı yakalamak için diğer tek başına yolculuk yapanların rağbet ettiği turları araştırıyorsanız, ayrıca gittiğiniz yerlerde uzun süre kalmak isteyeceğiniz için program yoğunluğu daha az olan bir turu tercih ediyorsanız, internet üzerinden rezervasyon yaptığınız acentayı birçok farklı siteden araştırın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!