Otelz.com, Otel.com ve Odamax.com Raporu 2

Uzakrota.com olarak hazırladığımız sektörel raporlara bir yenisini ekliyor ve Similarweb Pro verilerine göre Türkiye’nin otel rezervasyonu alanında lider 3 sitesi olan Otelz.com, Otel.com ve Odamax.com incelemesini yayınlıyoruz. 

Otel rezervasyonu alanındaki sitelerin tekil hitlerini Similarweb verilerine göre derledik; Otelz.com 1.558 M, Odamax.com 896,04 Bin ve Otel.com 404,99 Bin olarak gözükmekte.  Ziyaretçiler Otelz.com’a %79.20 oranında mobilden ulaşırken Otel.com’a %59,79 ve Odamax.com’a ise %54,39 oranında ulaşmakta.

Sitelere ulaşımda ziyaretçiler Otelz.com %22,03 oranında direkt giriş sağlarken bu oran Otel.com’da %20,50 ve Odamax.com’da ise %19.12 olarak gözükmekte. Buradaki önemli konu ise Odamax.com’un açılalı henüz 1 yıl olmasına rağmen markalaşma anlamında rakiplerini yakalaması ve bu hızla devam etmesiyle kısa sürede geçebilecek gibi gözükmesi oldu.

Organik aramalarda ise Odamax.com %21,43 ile rakiplerinden önde gözükmekle birlikte, Otel.com %19,70 ve Otelz.com ise %18,63 olarak gözükmekte.

Yönlendirilen trafiklerde ise ilginç bir detay öne çıkıyor, her sitenin ağırlık verdiği meta search sitesi farklı olurken burada da Trivago.com.tr, %52 ile Otelz.com’a yönlendirme yaparken %48 yönlendirmeyi de Odamax.com’a yapmıştır.

Neredekal.com, %53,7 ile Otelz.com’a yönlendirme yaparken %46,3 yönlendirmeyi de Odamax.com’a yapmış ve Tripadvisor.com ise %100 trafiği Odamax.com’a yönlendirmiştir.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.