Oteller Önümüzdeki 5 Senede Kullanıcı Deneyimini Artırmak için Teknolojiye Yönelecek 0

Tüm dünyadaki otel yöneticileriyle görüşmek için işbirliği yapan PressReader ve Forbes Travel Guide, yöneticilerin önümüzdeki beş sene boyunca lüks konaklama deneyimini dijital içerik aracılığıyla artırmak üzerine ne düşündükleri hakkında bilgi topladı.

Araştırmaya dahil olan otel yöneticilerinin %40’ı zaten basılı gazete ve dergilerden yalnızca dijitale geçmiş veya 3 sene içinde geçmeyi planlıyorlar.

PressReader CCO’su İgor Smirnoff, sonuçları yorumlarken şöyle söyledi: “Elde ettiğimiz veriler sektörün dijital içerik ve kullanıcı deneyimi konusunda düşüncelerinin değiştiğini gösteriyor. Sektörün liderleri gelecek için planlarını ortaya koydu ve böylece otellerin modern gezginlerin ihtiyaçlarını karşılamak için nasıl dönüştüklerini göstermiş oldu.

Gezginlerin tüm deneyim hakkında ne düşündüklerine gelince, çoğu kişi otelin sunduğu gazete ve dergilerin kalitesinin ayırt edici bir faktör olduğunu düşünüyor. Ancak araştırmaya katılan otellerin neredeyse çeyreği, oldukça dar bir kümede basılı gazete sunmak için yıllık 50.000 ile 200.000 dolar arasında harcama yapıyor.

Rapor ayrıca sektörün önde gelen otellerinin rekabete uyum sağlamak için yüzünü dijital alternatifler ve yeni teknolojiye döndüğünü de gösteriyor. Otellerin bu tutumunun sebebi ise yalnızca seçenekleri artırmak değil aynı zamanda onları kişiselleştirmek.

Bu tür kapsamlı ve tasarlanmış deneyimleri ortaya çıkarmak, oteller paylaşımlı ekonomi seçenekleriyle daha fazla rekabet halinde oldukları için, günümüzde her zamankinden çok daha önemli. Dijital içerik çoğu zaman otellerin, gezginlerin dikkatini çekmeleri ve anlamlı ve kişisel deneyimler oluşturmaları için uygun bir yol olabiliyor. Öyle ki kimi zaman otellerin ayrılan ziyaretçileriyle yeniden bağlantı kurmalarını da sağlıyor.

PressReader, kısa zaman önce Forbes Travel Guide tarafından resmi Dijital Medya Sağlayıcısı olarak onaylandı.
Forbes Travel Guide değişen tüketici davranışları ve tercihlerinin bir yansıması olarak, ilk defa, 5 yıldızlı sınıflandırma standardında basılı gazete ve dergiler yerine dijital gazete ve dergileri de kabul etmeye başladı.

Rapora ulaşmak için şu adresi ziyaret edebilirsiniz: letstalk.pressreader.com/HotelTech2017

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe