Otel Uygulamaları ve Misafir Davranışları

Dijital Performans Analisti L2’nin yayımladığı yeni bir rapora göre; otellerin geliştirdiği uygulamaların çok azı misafirler tarafından indiriliyor.

Araştırma, indekste ilk 311’de yer alan otel markasının uygulamaları üzerinde gerçekleştirildi ve en iyi uygulamaları bulmak için performans kıyaslaması (benchmarking) yapıldı.

Araştırma, otellerin %90’ının Apple Store üzerinde uygulamasının bulunduğunu; ancak geçtiğimiz yıl bu uygulamaların sadece %14’ünün (seyahat kategorisinde) en iyi 1500 uygulama arasında bulunduğunu tespit etti.

Sadece Hilton Honors ve Marriott International’ın uygulamaları ilk 30 seyahat uygulaması sıralaması içerisinde yer alıyor.

Sonuçlar ayrıca bir uygulamanın güncellemesi ne kadar çok olursa o kadar popüler olduğunu da öne sürdü ve hem Hilton’un hem de Marriott’ın uygulamasının yılda ortalama olarak 13 kez güncellendiğini ortaya koydu.

L2 ayrıca mobil uygulaması bulunan otellerde kalan misafirlerin kalışları esnasında daha yüksek oranda memnuniyet bildirdiklerini; fakat yine de misafirlerin %38’inin kalışları esnasında bu uygulamaları kullanmadıklarını da tespit etti.

İncelenen otel uygulamalarının %10’unun ise 2017 yılında hayata geçirildiklerini, bunlardan bazılarının ise hayata geçirilir geçirilmez üst sıralara yerleştiği de tespitler arasında yer aldı.

Fakat L2, yeni olmanın her zaman en iyisi olmadığını, uygulama yaşının aksine güncelleme sıklığı ve App Store sıralaması arasında pozitif bir ilişki olduğunu ve uygulamalarını düzenli olarak güncelleyen ve geliştiren otellerin misafirleri ile etkileşimlerini sürdürebilme konusunda “açık bir avantaja” sahip olduğunu da ortaya koydu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Create your own Event group.

Get subscribed today!