Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dışarıda hava aşırı nem ile sağanak yağış karışımı iken, yaklaşık 7.000 otel işletmecisi, katılımcı ve alıcıyla dolu fuar merkezindeki fuar alanı Teksas iklimi bakımından en iyisiydi.

Bu yılın en önemli konusu teknoloji birleşimi ve ortaklığıydı. Satıcılar güçlü olduklarını fark ettiler ve ürünlerinin herhangi bir otelin teknoloji alet kemerinin yalnızca bir parçasını oluşturduğunun bilincindeler.

Geriye dönük operasyonları optimize etmek ve iç iletişimi geliştirmek için çabalayan bir çok şirket, bir dizi örtüşen fonksiyona sahip olsa da, hepsi de ağırlamanın asla tek bedene uygun olmadığının, dolayısıyla açık kaynaklı API’ların ve sayısız diğer yazılım entegrasyonlarının zorunlu olduğunun farkına varmaktadır.

İlgimi çeken birkaç seçkin katılımcıyı vurgulamadan önce, göze çarpan birkaç önemli trend var.

Öncelikle de ses teknolojisindeki hızlı artış. Akıllı hoparlörler, Amazon Echo veya Google Home kurulumu için farklı uygulamalar sunan çok sayıda satıcı tarafından tanıtıldı. Açık gizlilik endişelerine rağmen, bu teknolojinin IoT oda kontrolleri ve konsiyerj hizmetleri alanına daha da genişlemesini bekliyoruz.

IoT (Nesnelerin İnterneti)’den bahsetmişken, bu yeni alanın tüm potansiyelini göstermek için birçok yönlendirici ve kablosuz bağlantı sağlayıcıları da vardı. Tüm oda fonksiyonlarını kontrol etmenin ve akıllı telefonun pass kartınızın yerini almasının ötesinde, IoT, dahili iletişimi daha da geliştirmek ve hizmet sunumunu optimize etmek için kullanılabilir ki bunlardan biri de kat hizmetleri planlaması. Daha sonra, nadiren belirtilen emniyet ve güvenlik faydaları da var ki bu noktada IoT programları, birisinin giriş için başarısız olduğunu veya bir tehdit olup olmadığını tespit etmek için kullanılabilir.

Daha sonra sadakat programı ortaklıkları için büyük potansiyele sahip olan ve aynı zamanda işlemsel veri aracıları ile ilişkili maliyetleri de azaltan blokchain var. Bu, bankalar ve büyük şirketler için yasal süreç bakımından yaklaşık olarak hemen hemen beş yıl içinde uygun olacak olsa da, şimdilerde nasıl işe yaradığını okumaya başlamak da akıllıca olacaktır.

Samsung: Endüstriye bağlılık gösteremeyen bu teknoloji devi, konuk deneyiminin hemen hemen her yönü için ekran tabanlı ve arka planlı çözümler sunarken, yine de otellere vay faktöründen daha fazlasını vermek çin çabalıyordu. Toplantılar için beyin fırtınası oturumları için etkileşimli, bağlantılı bir ekran olan Flip’i düşünün. Ve mağlup edilimez dijital ekranları. Bu da beni Dünya Kupasını havuz kenarındaki bir kabinden su hasarı korkusu olmadan seyretmeyi hayaline sürüklüyor.

Optii Solutions: Daha verimli rota planlama, personel ve konuk profili oluşturmak için gelişmiş analitik araçlardan etkilenen satıcı, varlığını bu yıl temizlik hizmeti optimizasyon yazılımının önde gelen bir tedarikçisi olarak hissettirdi ve temizlik için gerekli olan oda başına dakikayı azaltmak ve ekibin işini kolaylaştırmayı sağlıyor. Bu, departmanın yaşlanan bir işgücü ve artan yaralanma riskinden muzdarip olduğu bir çağda, bu sistemler zorunlu hale geliyor.

Novility: Diğer şirketlerin çoğu departmandaki etkinliklerin arttırılması veya yeni ön uç özellikler ile konuk deneyimini artırma konusundaki görüşlerini ortaya koysa da hiç kimse tamamen takım sağlığı ve moralini geliştirmeye adanmamış değil. Motion-capture temelli eğitim istasyonu ile bu yıl şirket, temizlik eğitimini ve hasar azaltıcı ergonomi kurslarını tamamlamak için kamusal alan temizleme prosedürleri ve bellboy hizmetleri için yeni modüllere giriş yaptı.

b4checkin: Bu küçük Kanadalı satıcı, herhangi bir folio ödeme veya kartsız işlem sırasında kağıt yetkilendirme formlarına olan ihtiyacı ortadan kaldıran otomatik kredi kartı işleme ve deftere nakletme aracı yazılımını sergiledi. Bu süreçte insan bileşenini ortadan kaldırmada muazzam bir maliyet tasarrufu söz konusudur, uyumluluğun yükseltilmesi ve her türlü ters ibrazı etkili bir şekilde reddetme yeteneğinden bahsetmiyorum bile.

NAVIS: İyi bir satış ekibi için duyulan sürekli ihtiyacı kabul eden satıcı, tamamen yükseltilmiş rezervasyonlar, çağrı merkezi ve iş zekası yazılımı ile her takım üyesinin performansı için derin veriler ve zengin gösterge tabloları sunarak herhangi bir otelin pazarlama etkinliğini değiştirmeye yardımcı olabilir. Böylece üst düzey yöneticiler sadece en iyi nasıl satılacağını öğrenmekle kalmaz; aynı zamanda, zamanlarını en iyi şekilde kullanır ve satışların artırılması gereken alanları da ayırt edebilirler.

Koridor: Fuarın en yenisi olan şirketin yazılım çözümü, misafirlerin istedikleri odayı alma konusuna odaklanıyor ve kullanım potansiyeli çok büyük. Uçuşlar rezerve edildikten sonra bireysel koltuk satan havayolu şirketlerinin tahakkuk ettirdiği artışları düşünün. Şimdi bunu her odanın gelirini artırmak için kullanmak için ve daha da önemlisi varış öncesi konuk deneyimini arttıracak benzersiz özelliklere sahip olan otel endüstrisine uygulayın.

Jibestream: Büyük kampüs benzeri oteller ve tatil köyleri için belirli bir iç mekâna yönelik akıllı haritalama ve geofence’e odaklanan bu teknoloji, misafirlerin sadece ihtiyaç duydukları şeyi bulmalarına yardımcı olmakla kalmaz; fakat aynı zamanda, belirli özellikleri vurgulayarak onları yönlendirir. Bu tür işaret tabanlı teknolojiler sayesinde oteller daha sonra güvenlik, yol bulma ve yakın ürün satışından faydalanabilir.

ALICE: Artık sadece misafirlere yönelik bir mobil uygulama yapımcısı olmadığından, bu çok uluslu yazılım sağlayıcısı, tüm iç iletişimleri ele alabilen akışkan sistemi ile otel operasyon yönetimine dönüştü. Böylece, misafir hizmetine hiçbir zaman gölge düşmedi. Geçtiğimiz yıl içinde katlanarak büyümesini takiben şirket, tüm ağırlama teknolojisi ekosistemini ve hangi sistemlerin birbirleriyle çalıştığını kusursuz bir şekilde belgelemek için HFTP ile ortak bir API kaydı geliştirdi.

Teknoloji dünyası hızla değişirken, otelciler özelliklerini ayırt etmek ve misafirleri için bir izlenim yaratmaya devam etmek için hızlarını koruyabilmeli. Bu yüzden de gelecek yıl 17-20 Haziran tarihleri arasında Minneapolis’teki etkinliği takviminize aldığınızdan emin olun!

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz