Otel Markalarının İnternet Siteleri Yeni Birer Amazon’a mı Dönüşüyor? 0

Phocuswright tarafından yapılan son araştırmaya göre; gezginler mümkün olduğunca oteller aracılığıyla rezervasyon gerçekleştirmek istiyorlar, bu rezervasyonlar: gezi turları, müze ve etkinlik biletleri, restoran rezervasyonu ve destinasyona özgü diğer aktiviteleri içeriyor. Bu da aslında en büyük rakibiniz çevrimiçi seyahat acentalarının kalp, zihin ve cüzdan savaşını kazanamayacakları anlamına geliyor.

Mevcut araştırma, 18-34 yaş arası kişilerin Google aracılığıyla seyahate ilişkin ekstra teklifleri görmeyi tercih ettiklerini de gösteriyor.

Otelciler, tüketicilerin seyahat araştırması yaparken ve rezervasyon gerçekleştirirken ne istediklerini anlamak üzere deneyimsel bağlantı noktalarına ilişkin Google playbook sayfalarını inceleyebilirler. Seyahatte yardımcı öğeleri Google üzerinden görmek, Google’a sadakat göstermekten çok çevrimiçi bir oturumun başlangıcından itibaren seyahat araştırması ve rezervasyon için Google’da olmak ve mümkün olduğu kadar verimli olmayı istemekle ilgili.

Oteller, Google’ın otelcilik alanına girmek gibi bir arzusunun olmamasından cesaret alabilir. Google, son derece iyi bir şekilde arama gerçekleştiriyor ve bu da şirketin asıl olarak odaklanmayı tercih ettiği şey. Kullanıcılar, Google üzerinden doğrudan rezervasyon da gerçekleştirebiliyorlar, bu da otelcilerin çevrimiçi seyahat acentalarından birincil talebi geri kazanmalarını sağlıyor.

Gerçek şu ki bütün gezginler yaş fark etmeksizin acısız bir seyahat alışverişine ve rezervasyon deneyimine sahip olmak istiyor. İster Google’dan ister bir çevrimiçi seyahat acentasından ya da isterse otel web sitenizden olsun fark etmeksizin seyahatlerini mümkün olduğunca az tıklama gerçekleştirerek araştırmak, bulmak ve satın almak istiyorlar.

Bu da oteliniz için birkaç ticari fırsat sunuyor:

Doğrudan Rezervasyonda Beklentilerin Ötesine Geçmek:

Google ve Amazon neredeyse her şeyi satın almak için ana mecralar, çünkü kullanıcılar açısından deneyimsel sıkıntıları kolaylaştırmaya odaklanmışlar. Konaklama rezervasyonunu tamamlamak için yardımcı seyahat ürünleri ve hizmetleri sunmak ise doğrudan rezervasyonlarda büyüme sağlamak isteyen oteller için (zihin ve cüzdan faktörünün yanı sıra) çok önemli.

Eğer, bunu yapmazsanız tüketiciler organik olarak bu yapan tedarikçiye yöneleceklerdir, çünkü bu çok daha verimli.

Otel zinciriniz bir Google veya Amazon değil; siz daha çok envanterinizi ve mükemmel müşteri hizmetlerinizi sergilen bir butik gibisiniz. Ana ürünleriniz; odalarınız, restoranlarınız, etkinlikleriniz ve hizmetleriniz ve bunlar seyahat deneyimi için olmazsa olmazlar. Bunlar ayrıca harikalar diyarınız için pazarlama çabalarınızın başlangıcı ve sitenizi bağlantıda tutarak çevrimiçi seyahat acentalarının ve diğer tedarikçilerin hak iddia ettiği kârlılığınıza sahip çıkmanıza yardımcı olacaklar.

Yardımcı Hizmet Fırsatları:

Araştırma, birçok bulgunun yanı sıra otel konuklarının otellerinden gelecek çok çeşitli alternatiflere, harici olarak sağlanan ürün ve hizmetlere açık olduğunu da gösterdi.

Ankete katılanların %47’si çevrimiçi rezervasyon sürecinde sunulan yardımcı ürün ve hizmet önerilerinin faydalı olduğunu belirtirken %81’i ise son tatillerinde varış öncesi ek bir seyahat ürünü satın aldıklarını belirtti.

Bu nedenle, otel web sitenizde en uygun tekliflerin en doğru zamanda ve en geniş aralıkta sunulduğundan emin olmanız gerekiyor.

Yukarıda bulunan tabloya ek olarak Y kuşağının %5’i varış öncesi çocuk bakımı satın almak istiyor.

Tüketiciler çevrimiçi bağlantıları ve güçleri arttıkça, kullanıcı deneyimi oteller için birincil ayrıştırıcı oluyor ve oteller, teknoloji sayesinde herhangi bir cihaz üzerinden güzel,eşsiz ve ölçeklendirilebilir dijital deneyimler sunarak ana otel envanterini üçüncül yardımcı ürün ve hizmetlerle birlikte satarak gelir elde edebilirler.

Not: Bu yazı, iSeatz Kurucusu ve CEO’su Kenneth Purcell’in görüşlerini yansıtmaktadır.

Kaynak: https://www.tnooz.com/article/are-hotel-brand-dotcoms-the-new-amazon/
Görsel: http://tourismintelligence.ca/2013/05/13/ancillary-revenues-in-the-hotel-industry/

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe