Ortadoğu ve Afrikalı Gezginlerin Yaz Seyahati Trendi 0

Sojern’in en son Global Travel Insight raporu, etkili pazarlama kampanyaları planlamak için ihtiyacınız olan tüm yaz seyahat trendleriyle beraber çıktı. Burada, Orta Doğu ve Afrika’ya göz atıyoruz. Buradaki gezginlerin ilgisini çekmeye mi çalışıyorsunuz, işte bulduğumuz en gözde trendler:

  • En çok aratılan kalkış günleri Haziran ayının başı ve sonu

Ramazan bayramı bu yıl Haziran ayının 25’ine denk geliyor. Bu nedenle, Orta Doğu ve Afrika’daki birçok kişinin bu fırsatı kullanarak bayramı kutlamak için uzun bir hafta sonu geçirmesi şaşırtıcı değil.  Orta Doğu ve Afrika’daki gezginler için Haziranın 22’si ve 23’ü kalkış günlerinde en üstte yer alıyor. Aynı zamanda, 1 Haziranın da en çok aranan kalkış günü olduğunu görüyoruz, ki bu insanların ayın başında da seyahat etmek istediğini gösteriyor.

Peki, bu seyahat markaları için ne anlama gelir? Bu ani artışlar Haziran ayının ortasının daha sakin bir periyot olduğunu gösteriyor.  Pazarlama çabalarınızı bu yavaş dönemlerde rezervasyon almak için kullanın.

  • Bölgesel destinasyonlar erken seyahat plancıları için merak uyandırıyor

Londra, New York ve Paris gibi büyük şehirler Ortadoğu ve Afrika’dan gezginlerin favori yerleri arasında olmaya devam ediyor fakat başka şehirlerin de en çok arama yapılan yerler arasında olduğunu görebiliriz.  Bu yaz Amman ve Manila erken plancıların gözde şehirlerinden.

Peki, bu seyahat markaları için ne anlama geliyor? Ürdün ve ya Filipinler’de bir seyahat markası iseniz bunun avantajını kullanın. Doğrudan rezervasyon karşılığında özel yükseltmeler ve ya indirimlerle bu gezginleri rezervasyon yaptırmaya itin.

  • Yakın ya da uzakta bir süre uzaklaşmak istiyorlar

Uzak (%57) ya da kısa (%55) mesafe aramaların çoğu 12 gün uzunluğunda ya da daha fazla. Eğer Orta Doğu ve Afrika’dan gezginleri çekmek istiyorsanız uzakta uzun bir zaman dilimi harcamaya eğilimli olduklarını bilin. Bu nedenle, mesela, konaklama gibi kararlarını daha dikkatli inceleyeceklerdir.

Peki, bu seyahat markaları için ne anlama geliyor? Eğer bir otel markasıysanız, potansiyel konuğunuza sizden rezervasyonda yaptığında onu neler beklediğini göstermek için ilham verici videolar veya diğer ilgi çekici biçimlerle en iyi mal ve hizmetlerinizi öne çıkarın.

Yaz seyahati hakkında daha azla öneri ve iç-görü için raporu buradan indirebilirsiniz.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.