Orta Doğu ve Afrika’da İlkbahar Seyahatlerine Dair 4 Öngörü

Bu ilkbaharda Orta Doğu’da hiçbir büyük resmi tatil gerçekleşmeyecek iken, Orta Doğu ve Afrika turizmi, Sojern’in yayınladığı son Global Turizm İçgörüleri Raporu’nda vurgulandığı gibi, her zaman olduğu kadar ilgi çekici kalmayı sürdürüyor. Sojern, Orta Doğu ve Afrika’daki bölgesel turizmi şekillendiren başlıca trendleri araştırdı. İşte bazı başlıca detaylar:

  • Avrupa’daki destinasyonlar, Nisan ayında en çok arama yapılan 10 destinasyonun yarısını ve bu ilkbaharda, uzak mesafelerde yer alan ilk 5 destinasyonun üçünü oluşturuyor.
  • Orta Doğulu gezginler, global çapta, Nisan ayındaki en erken seyahate çıkış tarihlerini seçiyor. 1, 7 ve 6 Nisan tarihleri, en çok aranan çıkış tarihleri olma özelliğini taşıyor.
  • Pek çok Orta Doğu ülkesi, Pazar gününden Perşembe gününe kadar süren bir çalışma haftasına sahip olduğu için, Perşembe günleri, kısa mesafe seyahatler için en çok arama yapılan başlangıç tarihi olma özeliğini taşıyor. Uzun mesafe seyahatler için en çok arama yapılan gün ise Çarşamba günü.
  • Tel Aviv, Nisan ayı için en çok arama yapılan destinasyonların başında geliyor.

Eğer bu ilkbaharda Orta Doğulu ve Afrikalı gezginlere ulaşma arayışı içindeyseniz, mümkün olan en iyi tanıtım kampanyalarını planlamak için ihtiyaç duyacağınız içgörülere, Sojern’in Global Turizm İçgörüleri Raporu’na aşağıdaki linkten ulaşarak göz atabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!