Önümüzdeki 20 Yıl İçinde Havayolu Seyahat Pazarı 0

Hava yolu taşımacılığı sektöründe en çok tartışılan konu “büyüme”dir. Havayolu şirketlerinden tutun bir çok farklı tarzda şirketi de etkileyen bu tartışmalar devam ededursun, biz önümüzdeki 20 yıl içinde neler olması bekleniyor biraz onlardan konuşalım.

20 yıl içinde, hem sektörde bulunanlar açısından hem de yolcu sayısı açısından büyük bir büyüme bekleniyor. The International Air Transport Association (IATA) 20 yıl içinde beklenen yolcu sayılarını açıkladı ve bu figürler sektörü şaşırtmaya devam ediyor.

Bu büyümenin bir çok gerekçesi var elbette. Politik, kültürel, lojistik ve mekanik açıdan ele alındığında tüm bu konuların bu büyümeye katkısı var. Bundan dolayı, seyahat teknolojisi sağlayıcıları ve markalar bu büyümeye şimdiden kendilerini hazırlamalılar. 2035 yılına dek 7.2 milyar yolcu taşınması yapılan tahminler arasında. Bu yolcu trafiğine en çok katkı sağlayacağı düşünülen bölge ise Asya-Pasifik bölgesi.

iata-full

Ülke bazından ele alacak olursak ise; Çin, Amerika’nın bayrağını elinden alacak gibi duruyor. Bunun yanı sıra, Hindistan’dan Birleşik Krallık’a nazaran daha çok yolcu bekleniyor.

Bu artış için terminaller, güvenlik önlemleri, bagaj sistemleri, hava trafik kontrolü ve daha bir çok şeyin yeniden gözden geçirilip düzenlenmesi gerekebilir.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.