Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Umman’in Muscat merkezli ulusal havayolu Oman Air Ülke Müdürü Emirates Havayolu eski kıdemli satış temsilcisi Eda Büyükakkaş oldu.

Oman Air‘in Türkiye’ye önem verdiğini belirten Eda Büyükakkaş, “Yaklaşık 4 yıl boyunca GSA üzerinden Türkiye pazarında faaliyet gösteren Oman Air, Türkiye’de görmüş olduğu potansiyel ve Türkiye’nin körfez pazarındaki popüleritesi üzerine yatırımlarını artırarak Türkiye ofisini açtı. Şu anda haftada 7 seferimiz mevcut” olarak belirtti.

Türk Hava Yolları ile gerçekleşen codeshare anlaşması sonrasında Haziran ayında İstanbul’a uçuşlara başlayan Oman Air, Maskat-İstanbul seferlerini haftada 7 gün B737 MAX tipi uçaklarla gerçekleştirmekte.

Toa Heftiba @heftiba

Oman Air’in merkezi olan Maskat Havalimanı’nda TAV Havalimanları bünyesinde olan TAV İşletme Hizmetleri 2017 yılından itibaren 10 yıllığına özel yolcu salonu işletmeciliğini almıştı.

BTA ise Maskat Havalimanı’nda 20 noktada yiyecek-içecek hizmetlerinde bulunuyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kapı girişinde 30 güne kadar vize alma imkanı var. Vize ücreti 10 gün için  5 Umman Riyali, evisa hizmeti ile de TC vatandaşları vizelerini alabilmektedir.

Yorumları GösterYorumları Gizle

1 Yorum

  • yazan Özge Karaçallı
    Posted 26 Ekim 2018 08:27 0Likes

    Muscat’a gitmeyi çok istiyorduk. Nasip Oman Air ile bu hayalimizi gerçekleştirmekmiş.

Yorum Yaz