Nisan Ayında Keyif Verecek Seyahat Önerileri

Her mevsimin, her ayın kendine ait bir güzelliği olduğu aşikar ve her dönemin tadını çıkarabileceğimiz onlarca, yüzlerce destinasyon. Baharı sonuna kadar yaşadığımız Nisan ayının keyfini yaşayabileceğimiz rotalara yolculuğa çıkıyoruz.

1- Cayman Islands

cayman-islands

Karayipler’de pek de büyük olmayan Cayman Adaları her ne kadar ticari ve ekonomi dünyasında offshore bankacılığın merkezi olarak ünlense de dünyanın en iyi dalışlarını yapacağınız denizaltı güzellikleri, mercan resifleri ve güneş altında parıldayan plajlarıyla da popülerliği eline almış. 3 adadan oluşan Cayman Adaları’nın en büyüğü Grand Cayman. Hayatın yavaş aktığı, sakin adalar özellikle kafa dinlemek isteyen yorgun şehirliler ve çocuklarıyla tatil planı yapan ebeveynler için ideal.

2- Sri Lanka

sri_lanka

Gözyaşı damlasını andıran coğrafik şekliyle Hindistan’ın altında yer alan Sri Lanka, stratejik önemi yüzünden 500 yıl boyunca Arapların, Portekizlilerin, İngilizlerin ve Hollandalıların sömürgesi olmuş. Bu durum da Sri Lanka’nın çok kültürlü hayatına, eserlerine iz bırakmış. Bu ada ülkesinde görülecek çok şey, çok yer var. Uzun soluklu bir seyahati kesinlikle hak ediyor. Altın rengi kumsalları, 25 metre uzunluğu olan görkemli hindistancevizi ağaçları, Budist kültürü, çağlayan şelaleleri, antik şehirleri, Ayurveda tedavi merkezleriyle zenginliğin ülkesi.

3- Mumbai (Bombay)

mumbai

Hindistan’ın büyüklüğü ve kalabalık nüfusunu göz önünde bulunduracak olursak, Mumbai yani Bombay’ın, ülkenin en büyük şehri olmasıyla buranın hareketliliğini ve karmaşasını anlamak mümkün. Mumbai’ye seyahat kararı verdiyseniz; dinlenmek ve rahatlamak eylemlerini bir kenara bırakın. Kaotik, küstah ve gösterişli sıfatlarını taşıyan şehir 16 milyonluk nüfusu ve 500 yıllık tarihiyle rengârenk yaşamları büyütüyor. Şehir, özellikle son yıllarda butikleri, ünlü kafe ve restoranları ve tabi ki Bollywood yıldızlarıyla tanınıyor.

4- Budapeşte

budapeste

Doğu Bloğu ülkesi olan Macaristan’ın aynı mesafeli tanımla anılan başkenti Budapeşte artık, modern ve lüks Avrupa şehirleriyle aynı listede yer alıyor. Ardı ardına açılan otelleri, stil sahibi restoranları ve mağazaları bir yana yerel yeteneklerin ve kültürünün korunduğu mekanları ve yapılarıyla sizi gerçekten etkiliyor. Tuna Nehri’nin edebiyattan uzak insanlara bile şiir yazdıracak görüntüsü ise tartışılmaz!

5- Venedik

venedik

Hakkında binlerce yazı yazılmış, öneriler arasında popülerliğini asla kaybetmeyen, romantizmin, sanatın, tarihin ve gastronominin şehri Venedik. Yılın her dönemi güzel olsa da havaların ısınmasıyla bu şehri, kanallar arasında dolaşmak çok da keyifli. 150 kanalı, 400’ün üzerinde köprüsüyle iç içe geçen Venedik, 16. Ve 17.yüzyıldan kalan saray binaları, renkli meydanları, kiliseleri ile bahar aylarında tam bir romantizm cennetine dönüşüyor.

Kaynak: Jabiroo

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!