Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Germanwings’e Ait Uçak Fransa’da Düştü!

Barselona’dan Dusseldorf’a giden Germanwings’a ait yolcu uçağının Fransız Alpleri’nde düştüğü açıklandı. Uçakta 150 kişinin bulunduğu belirtilirken, Türk yolcuların da olabileceği kaydedildi.

İspanya’nın Barselona şehrinden Almanya’nın Dusseldorf kentine gitmekte olan Germanwings Havayolları‘na ait Airbus A 320 tipi yolcu uçağı Fransız Alperi civarında düştü. Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande, uçakta 144 yolcu ve 6 mürettebattan kurtulan olmadığını açıkladı. Uçakta Türk yolcuların da olabileceği ifade edildi.

Uçakta bulunan yolcuların kimlikleri henüz açıklanmazken, Fransız yetkililer kimlik bilgilerinin Alman yetkililer tarafından açıklanmasının daha doğru olduğunu ifade etti. Bazı iddialara göre, uçakta bulunan Türk yolcuların sayısının 40’a yakın olduğu iddia edildi. İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, uçakta çok sayıda İspanyol, Alman ve Türk yolcunun olduğunu söyledi.

Öte yandan Düşen uçakta 39 Türk soyadlı kişinin bulunduğunu iddiası, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından yalanlandı. 03.50

Kaynak: Turizmde Bu Sabah

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Gokhan ERDOGAN tarafından yazılmıştır

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

2286 posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir