New York Geneline Ücretsiz Wifi Geliyor

Ücretsiz Wi-Fi ile Roaming ücretleri düşecek, çevirim içi haritalar, keşif uygulamaları ve sosyal medya şehrin her yerinde rahatça kullanılabilecek.

Akıllı telefonlar, artık yeni tur rehberlerimiz oldu ve bir tuşu tıklayarak yol tarifi, restoran yorumları ve bilet satın almamızı sağlıyor. Ancak, bu araçları kullanmak gezginler için her zaman mümkün olamayabiliyor. Seyahat esnasında çoğu zaman sadece otel lobileri ve kafelerdeki ücretsiz Wifiları kullanmaya çalışıyoruz.

Proje ile New York genelinde 5 ilçedeki eski ankesörlü telefonlar yerine 10.000 kiosk yerleştirilerek yüksek hızlı internet bağlantısı sağlanacak ve tamamen ücretsiz olacak. Neyse ki kiosklar haricinde şu anda NY şehrinin ücretsiz internet kullanabilecekleri yerler de mevcut. Şu anda 60 New York, Bryant Park ve Union Square dahil olmak üzere 100 metro istasyonunda bağlantı mevcut.

New York, gezginler için ücretsiz Wifi erişimi sağlayan tek şehir değil. Hong Kong ve San Francisco da bir süre önce şehir genelinde internet kullanımını açmıştı. Aslında pek kimsenin bilmediği bir sırrı da verelim mobi360 firması Bulgaristan’ın Varna ve Sofya şehirleri genelinde 2-3 yıl önce ücretsiz internet sağlamaya başlamıştı.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!