Avrupa’da Nasıl Seyahat Edilir?

Birçok Avrupa ülkesi birbirine yakın konumda bulunduğu için, kimi zaman varış yerinize farklı yollarla ulaşabilirsiniz: tren, otobüs, feribot, Avrupa’da seyahat etmek ve Avrupa’yı keşfetmek için yalnızca birkaç seçenektir. 

Tren

Manzaranın tadını çıkarmanıza olanak sağlamanın yanı sıra tren, özellikle kısa mesafe için, Avrupa’da seyahat için iyi bir seçenektir. Daha uzak bir yere gidiyorsanız, gece trenine de binebilir ve seyahat ve konaklamayı bir arada gerçekleştirebilirsiniz.

InterRail: Avrupa’da trenle seyahat için geçiş kartı: farklı bir kaç ülkeyi gezmeyi düşünüyorsanız, bir InterRail kartı alarak paradan tasarruf edin. Avrupa’daki rotanıza en uygun kombinasyonları gözden geçirin ve Avrupa’daki trenlerin birçoğuna sadece InterRail kartınızı göstererek binin.

RailEurope: Avrupa’daki 50 farklı demir yolu şirketini araştırarak kendi tren güzergâhınızı oluşturun.

Railfaneurope: Avrupa’daki ulusal demiryollarının web sitelerine giriş kapısı.

Otobüs

Otobüs de, trenin manzaranın keyfine varmak ve geceleyin seyahat etmek gibi avantajlarını paylaşmaktadır. Bazı noktalarda daha yavaş olsa da, uzak bir bölgeye ulaşmada tek seçeneğiniz olabilir.

Eurolines: Uzun mesafe otobüs kuruluşu olan Eurolines tüm büyük Avrupa şehirlerini birbirine bağlamaktadır. Farklı varış yerlerini ve tarifeleri keşfedin.

Busabout: Bu otobüs hizmeti, serbest seyahat şekli benzersiz in-bin esnek otobüs ağıyla kendisini alternatif bir seçim olarak tanımlamaktadır.

Megabus: Avrupa’da güvenilir ucuz ulaşım istiyorsanız şüphesiz şehirlerarası yolculuk için en iyi yol Megabus’tur. 1 Euro gibi komik rakamlara otobüs bileti alabilirsiniz.

Araba

Arabanız olsun ya da olmasın, yine de Avrupa’da ulaşım yöntemi olarak arabayı tercih edebilirsiniz. Araç paylaşım esnek bir yöntem olup araba kullanmayı bilmenize gerek dahi yoktur. Bir sürücü veya yolcu olarak harcamaları paylaşır ve yol boyunca yeni insanlarla tanışırsınız.

Carpooling.com: Avrupa’da seyahat için 40 ülkede insanları birbirine bağlayan, ucuz ve yeşil bir seyahat yöntemi.

RoadSharing: Araba paylaşımı ve otostopçuluk.

Blablacar: boş koltukları olan sürücülerle, Avrupa genelinde araç araya kişileri bir araya getirmektedir.

Feribot

Hiç aklınıza gelmemiş olabilir ama bir gecelik feribot yolculuğu kimi zaman en iyi seçeneğiniz olabilir, özellikle Akdeniz ve İskandinavya çevresindeyseniz.

Ferrylines.com: Avrupa’da 1.800’den fazla feribot rotası arasından arama yapın.

Aferry.com: Birleşik Krallık, Fransa, İspanya, İrlanda, Hollanda, Akdeniz ve Avrupa’nın geri kalanında 1.200’den fazla feribot rotası.

Kaynak: Europa.Eu

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!