Netspick’in Raporuna Göre “Y” Kuşağı İstanbul’u Beğenmiyor. 0

Berlin merkezli bir ev kiralama sitesi olan Nestpick’in, “Y kuşağı” üzerinde yaptığı araştırmaya göre İstanbul, 100 şehir arasında 99. oldu.

Milenyum kuşağı olarak ta bilinen “Y kuşağı” bugünün ve geleceğin gezginleri olarak görülüyor, kısmen hayatlarını internette geçiriyorlar ve internette dolaşan fotoğraflar onları çokça etkiliyor.

BBC Türkçe’nin haberine göre 1980’lerin ortalarından 2000’lerin başlarına kadar olan bir dönemde doğmuş olup bugün 17-18 ile 30-35 yaşları arasında olan “Y kuşağı”  16 kriteri göz önünde bulundurarak en çok yaşamak istedikleri 100 şehri sıraladı.

Amsterdam, Berlin ve Münih, 100 şehirlik listede en başta yer alırken İstanbul ise 99. sırada yer aldı.

Nestpick’in “Y kuşağı” için en iyi 100 şehir listesini çıkarırken özellikle göz önünde bulundurduğu faktörler şöyle:

  • Gelişmekte olan bir iş dünyası
  • Gençlerin gereksinim duyduklarına hesaplı bir şekilde erişmesi
  • Hoşgörü ve herkesi kucaklayan bir anlayış
  • Dinlenme ve eğlence olanakları

Amsterdam’ın birinci sırada yer almasında en çok rol oynayan etmenler güçlü iş dünyası ile açıklığın ve eğlence hayatının yüksek performans göstermesi oldu.

İkinci sırada yer alan Berlin ise gece hayatıyla öne çıkıyor. İstanbul ise cinsiyet eşitliği açısından sonuncu sırada yer aldı. Son sıralarda İstanbul’un yanısıra Şangay, Osaka, Tokyo ve Lima yer alıyor.

Kapak Görseli: Anima Türk

 

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.