Müşterilerine Dostça Davranan Ryanair’in Geliri Arttı

Müşterilere karşı iyi davranışlar sergilemek ya da en azından kilosu fazla gelen çantalar için büyük ücretler talep etmeyerek müşterini memnun etmek Ryanair Holding için oldukça faydalı oldu! Son üç yılda geliri % 30’dan fazla artarken hisse senedi iki katını aştı. 

Ancak, borcunu ödeyemeyecek durumda olan yöneticilerin şu anda feshedilmiş Air Berlin Plc‘yi taksim etmeye başlamasını kapsayan Almanya’daki son olaylar, düşük maliyetlerle hizmet sunan İrlanda havayolunun profil değişiminin sadece yarısı kadarını tamamlandığına dair fikir veriyor. Air Berlin iflas davasının ilk birkaç dakikası içinde Ryanair, Alman hükümetinin ulusal bayrak taşıyıcı Lufthansa AG‘nin Air Berlin’den kalan çoğu değerli kalkış yuvasını kazanmak için talip oldu. 

İrlanda’nın düşük maliyetli havayolu taşıyıcısı Ryanair, firmanın CEO’su Michael O’Leary‘ye göre, öfke ya da provokasyona kolaylıkla gelebilen biri muhtemelen haklıdır. Görünüşe göre Lufthansa, Air Berlin slot haklarını büyük miktarda alacak ve böylece Alman pazarındaki konumunu güçlendirecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!