Misafirlerinizin Oteliniz Hakkındaki Görüşlerini Şekillendirmek İçin 5 Yöntem

Genellikle ilk izlenim yaratmak için 7 saniyeniz olduğu söylenir ve sıra otelinize geldiğinde de aslında durum çok farklı değil. Sosyal medya, üçüncü tarafların websiteleri ve online yorumlar dolayısıyla artık o ilk izlenimi yaratma şansınız geçmişte kaldı.

Yapacağınız çalışmalarla, misafirlerinizin izlenim ve beklentilerini nasıl şekillendireceğinizi öğrenmek, onları aşmak için atacağınız ilk adımdır.Bu anlamda, misafirlerinizin sizinle ilgili beklentilerini şekillendirmenin birkaç yöntemini sizlerle paylaşıyoruz.

Websitenize Yapılan Ziyaretler

Websitenizi ve içerinde yer alan mesajlaşma sistemini siz kontrol ettiğiniz için, net beklentileri belirlemek için en iyi yer burası.

Örneğin; Banyan Tree Mayakoba, web sitesi aracılığıyla beklentileri belirleme ve karşılama konusunda çok iyi bir iş çıkarıyor.

Bliss Pool Villa için yapılan açıklama; özel bir havuz, açık havada bulan bir jakuzi ve özel bir bahçe bilgisini içeriyor. Eğer bir müşteri villa için rezervasyon yapacak olursa nelere sahip olacağını biliyor!

Aile ve Arkadaşlara Sormak

Ağızdan çıkan bir kelime dahi önemlidir ve insanların sizin hakkınızda söylediklerinin gelecekte sizin otelinize kimin rezervasyon yapacağı ya da yapmayacağı ile ilgili olarak büyük etkisi vardır.

Üçüncü Taraflarla Karşılaştırılma

Online Seyahat Acentaları nasıl anlaşıldığınız ya da rakiplerinize karşı ne kadar puan aldığınız konusunda muazzam bir etkiye sahip olabiliyor. Hadi Booking.com üzerinde gösterilen iki otele bakalım. Oylama oranlarında bu iki oteli birbirinden hangi özellikleri ayırıyor? Misafirlerin şu an bunu araştırdığına bahse girebilirsiniz!

Sosyal Medyayı Kontrol Etmek

İnsanlar olumlu ve olumsuz deneyimlerini sosyal medyada paylaşıyorlar. Misafirler sizin hakkınızda ne söylendiğini ve sizin kendiniz hakkında sosyal medya üzerinde ne söylediğinizi kontrol edeceklerdir. Örneğin COMO Otelleri Miami, sosyal medya üzerinde paylaştığı mesajlarla, sunduğu lüks hizmetlerin altını çizerek ve hashtaglerin avantajlarını kullanarak çok iyi iş çıkarıyor.

Yorumları Okumak

İnanılmaz bir şekilde gezginlerin %80’i bir otel rezervasyonu gerçekleştirmeden önce 6 -12 yorum okuyor. Bu yorumlar onların sadece nihai rezervasyon kararını etkilemiyor aynı zamanda bir misafirin bir otelden ne beklediğini de ortaya koyuyor.

Sizin oteliniz gelecekteki ve mevcut misafirlerin beklentilerini belirlemek üzere nasıl bir yöntem izliyor?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!